30.06.2020/15:49

North Coast prawie w całości w rękach Lactalisu 

Firma Lactalis Polska kupiła 551.253 akcje spółki North Coast, dało jej to kolejne 17,23% kapitału zakładowego oraz 13,1% głosów w walnym zgromadzeniu. 

Zainteresowanie udziałami w North Coast, Gruppo Lactalis Italia i Castelli Polska oficjalnie wyraziły pod koniec marca, wzywając do sprzedaży 834.539 akcji tej spółki po cenie 14,92 zł za sztukę. Pakiet, który udało się im dziś nabyć wraz z udziałami, jakie były w rękach tych podmiotów oraz podmiotów od nich zależnych już wcześniej oznacza, że posiadają one łącznie 91,1% kapitału zakładowego spółki North Coast. 

Ten ostatni podmiot został założony w 1992 roku. Jego specjalnością jest dystrybucja wysokogatunkowych produktów spożywczych pochodzących głównie z Włoch, ale również z Francji, Hiszpanii, Grecji, Anglii. Aktualnie North Coast importuje markowe wyroby wytwarzane przez 70 producentów, a w przypadku większości z nich posiada prawo do wyłącznej dystrybucji na rynku polskim. W portfolio firmy można znaleźć m.in. makarony Agnesi, ryże Gallo i Uncle Ben's, przetwory pomidorowe Cirio, kawę Kimbo czy przetwory owocowe St. Dalfour. Ich odbiorcami są największe sieci handlowe w kraju, sklepy delikatesowe, ponad 2100 niezależnych placówek detalicznych oraz przeszło 1800 klientów z sektora HoReCa.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.