05.04.2021/16:18

Obniżka VAT dla gastronomii do 5 proc. mogłaby uderzyć w handel detaliczny - przekonuje Ministerstwo Finansów

Ministerstwo Finansów uznało, że obniżenie stawki VAT do poziomu 5 proc. dla branży gastronomicznej, choćby czasowe, w celu wsparcia tej branży w koronakryzysie, oznaczałoby naruszenie zasady równego opodatkowania towarów i usług. Resort przekonuje, że na tego rodzaju pomocy stracić mógłby handel detaliczny.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z bycia naszym Subskrybentem!

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
  • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
  • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 45 tys. materiałów dziennikarskich
  • Dostęp do wszystkich galerii zdjęć i materiałów wideo
  • Satysfakcję z przynależności do unikalnej społeczności ludzi ze świata handlu/FMCG skupionej wokół portalu wiadomoscihandlowe.pl - największego tego typu serwisu w Polsce
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Dostawca 06.04.2021

    Czy zamknięcie gastronomi i hoteli nie jest naruszeniem konkurencyjności? Dlaczego takie obawy pojawiają się tylko w przypadku ewentualnego obniżania podatku?
    Proszę przejść się znanymi z restauracji ulicami dużych miast i zobaczyć smutny widok, zamkniętych a często już zlikwidowanych znanych restauracji i lokali gastronomicznych. To będzie nowa rzeczywistość i wydaje się sensowne na okres odbudowy tej branży zaproponować wymierną korzyść bez obaw o konkurencyjność z handlem, który dobrze sobie radzi ....

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także