Od przyszłego roku obowiązek używania kas online także w niektórych sklepach spożywczych!

Sklep, który sprzedaje dania do spożycia na miejscu, np.kanapki, od przyszłego roku będzie musiał zainstalować kasę online - podaje DGP.pl.

Z pytaniem wystąpił podatnik prowadzący sklep spożywczy, w którym serwuje m.in. drobne przekąski (kanapki przygotowywane z produktów do sprzedaży, które można zabrać ze sobą lub zjeść na miejscu), można także napić kawy czy wina. Podatnik wyjaśnił, że nie świadczy usług związanych z gastronomią (nie podaje ciepłych potraw, nie ma kuchni, ani odpowiedniego personelu) – pisze gazetaprawna.pl.

Podatnik chciał się on upewnić, że o 1 stycznia 2021 nie będzie musiał stosować kasy nowej generacji. Z tym jednak nie zgodził się dyrektor Krajowej Administracji Skarbowej, uznając w tym stanie faktycznym delikatesy należy uznać za punkt gastronomiczny. Kasa online będzie więc obowiązkowa.

Zdaniem Macieja Hadasa, doradcy podatkowego Grant Thornton, podatnik będzie mógł korzystać równolegle z dwóch rodzajów kas. W punkcie, gdzie sprzedaje kanapki, będzie to kasa online, natomiast w punkcie, gdzie podatnik płaci wyłącznie za artykuły spożywcze – będzie to dotychczasowe urządzenie. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także