18.10.2017/16:15

Papa John’s – amerykańska sieć pizzerii wchodzi do Polski. W planach 20 restauracji

Papa John’s, znana na całym świecie pizzeria sieciowa, jeden z trzech światowych liderów w produkcji i dostawie pizzy, wchodzi z rozmachem na polski rynek – plan ekspansji to ponad 20 restauracji, z których pierwsze otwarcia zaplanowane są na listopad tego roku w Warszawie.

Papa John's jest trzecim graczem na światowym rynku w kategorii pizzy i numerem jeden pod względem jakości, co wynika bezpośrednio z misji i strategii firmy, której motto brzmi: „Lepsze składniki. Lepsza pizza”. Właśnie do wysokiej jakości składników firma przywiązuje ogromne znaczenie. Świeże ciasto i warzywa, unikalny sos pomidorowy oraz oryginalne włoskie sery i wędliny to podstawa pizzy Papa John’s.

Obecnie istnieje ponad 5 tys. restauracji Papa John’s - 3,5 tys. w Stanach Zjednoczonych i 1,6 tys. w 44 krajach na całym świecie, m. in. w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Chinach, Wenezueli, Egipcie, Arabii Saudyjskiej, Francji, Hiszpanii, Holandii i Turcji. Amerykańska spółka z powodzeniem rozwija swój biznes również w Rosji i na Białorusi - gdzie pizzerie spod znaku Papa John's zyskały ogromną popularność. Teraz kolej na ekspansję koncernu na polskim rynku, na którym nie bez znaczenia jest fakt, że Polacy uwielbiają pizzę – to wybór 81% naszych rodaków, wg Raportu Rynek Gastronomiczny 2017, a system franczyzowy w naszym kraju jest bardzo popularny, zwłaszcza wśród małych polskich firm rodzinnych. Warto podkreślić również fakt, że mimo dużej konkurencji na rynku gastronomii, popyt na usługi gastronomiczne będzie w naszym kraju dynamicznie rósł – według analityków rynkowych coraz więcej Polaków będzie decydować się na stołowanie się poza domem lub w domu, ale bez samodzielnego gotowania.

- Marka Papa John’s kontynuuje swój rozwój, a jej popularność na całym świecie rośnie - mówi Chris Wynne, współwłaściciel i dyrektor generalny PJ Western, przedstawiciel Papa John’s International na Europę. - To zasługa naszej misji, do której przykładamy największą wagę – Lepsze składniki. Lepsza Pizza. Mamy nadzieję, że tak jak w innych krajach Europy i świata, nasza pizza stanie się tutaj ulubionym wyborem Polaków.

Papa John’s to ilustracja prawdziwego American dream. Legendarny John Schnatter, założyciel Papa John’s, swoją pierwszą pizzę upiekł w 1984 roku. W wieku 15 lat zaczął pracować w lokalnej pizzerii, w której przeszedł wszystkie szczeble doświadczenia - od zmywania naczyń do pieczenia pizzy. Wykorzystał je później w dość niecodziennych okolicznościach, kiedy to przyszło mu ratować upadającą tawernę swojego ojca.  Sprzedał swój ukochany samochód - Chevrolet Camaro Z28 z 1971 roku, a za uzyskane w ten sposób pieniądze kupił używany sprzęt i na zapleczu bankrutującego baru, zaczął piec pizzę według własnego przepisu, który stawiał przede wszystkim na jakość składników. W 1985 roku otworzył pierwszą restaurację Papa John’s w Jeffersonville w stanie Indiana i nie tylko uratował rodzinny biznes, ale zrealizował swoje wieloletnie marzenie – stworzenie sieci pizzerii, w których najważniejsza jest wysoka jakość oferowanych produktów – świeże ciasto, oryginalne włoskie sery, świeżo krojone dodatki i wyjątkowy sos pomidorowy.

Papa John’s International to trzecia co do wielkości na świecie sieć pizzerii, w ramach której na 44 rynkach funkcjonuje ponad 5 tys. restauracji.  Jej siedziba znajduje się w Louisville, w stanie Kentucky. Rozwój sieci prowadzony jest w modelu w modelu franczyzowym, a właścicielem marki Papa John’s w Polsce jest Lech Pizza.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.