09.01.2020/10:07

Hipermarkety w odwrocie. Sieci sklepów osiedlowych w natarciu, gonią dyskonty

Już co czwartą złotówkę wydawaną na FMCG w Polsce przejmują osiedlowe sklepy sieciowe, czyli małoformatowe sklepy sieciowe oraz supermarkety. Segment ten rośnie w Polsce w tempie 4,6 proc. rdr i pod względem wartości sprzedaży ustępuje już wyłącznie dyskontom.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

 • Pozhoga 09.01.2020

  "Ostatnia przewaga sklepów małego formatu to coraz skuteczniejsze adresowanie potrzeb konsumentów, zwłaszcza w nawiązaniu do ekologii, np. w zakresie redukcji plastiku oraz zwiększania asortymentu produktów bio, eko czy bezglutenowych."

  Produkty bezglutenowe to wymóg diety w konkretnych chorobach, a nie element eko. To raz. Dwa: szczerze wątpię, czy babcię robiącą zakupy w sklepie na osiedlu z wielkiej płyty interesują produkty oznaczone bio - ona jest z tego pokolenia, które jeszcze umie odróżnić nachalny marketing od swoich rzeczywistych potrzeb.

  Na jakiej więc podstawie Autor widzi tu element budowy przewagi konkurencyjnej przez sklepy osiedlowe ? Tym bardziej, że za chwilę Autor przeczy sam sobie pisząc, że to właśnie dyskonty najsilniej adresują (a tak naprawdę: kreują) tą modę na eko. Bo to sztucznie kreowana moda, a nie żadna rzeczywista potrzeba ludzi.

  Pozdrawiam,

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.