06.02.2021/12:15

Polacy chcą korzystać z usług gastronomicznych i sportowych mimo zakazu

Aż 47 procent badanych stwierdziło, że byłoby skłonnych skorzystać z usług przedsiębiorstw otwartych wbrew obostrzeniom epidemicznym.

Takie dane płyną z sondażu przeprowadzonego przez SW Research na zlecenie portalu rp.pl. Czytamy w nim również, że 31,2 procenta badanych nie poszłoby do tego typu miejsc, a 21,8 nie ma w tej sprawie zdania.

Jak mówi cytowany przez rp.pl Adam Jastrzębski, senior project manager w SW Research, bardziej skłonne do korzystania z miejsc otwartych wbrew obostrzeniom są kobiety, a także osoby o wykształceniu podstawowym. Do grupy osób deklarujących skłonność odwiedzania tego typu lokali najczęściej należą osoby o dochodzie netto w przedziale 3001-5000 zł (53 proc. badanych) oraz mieszkańcy miast powyżej 500 tys. osób (52 proc.).

Do restauracji i na siłownie chętniej poszliby również ludzie młodsi – pośród osób do 24 lat wskaźnik ten wynosi 64 proc.

Przypomnijmy, że w piątek rząd zapowiedział otwarcie od 12 lutego w zaostrzonym rygorze sanitarnym m.in. hoteli czy stoków narciarskich. Nadal zamknięte pozostają m.in. restauracje czy siłownie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także