13.07.2020/19:55

Polacy są zwolennikami kar za brak maseczki w sklepie

Chcą jednak, by były one zdecydowanie niższe – wynika z badania dla money.pl. Co trzeci uważa, że odpowiedzialność powinni solidarnie ponosić i klient, który nie ma maseczki i właściciel sklepu.

Jak czytamy w portalu money.pl, niemal 85 proc. Polaków uważa, że powinniśmy być zobowiązani do noszenia maseczek w zamkniętych pomieszczeniach, na przykład sklepach - wynika z badania UCE Research i Syno Poland dla money.pl. Przeciwnego zdania jest 14 proc. osób, z których „zdecydowane nie” maseczkom mówi zaledwie 5,8 proc.

Polacy akceptują także kary za niestosowanie się do nakazu noszenia maseczek. Tego chce 67,6 proc. respondentów. „Nie” mówi nieco ponad 28 proc. Reszta przyznaje, że nie ma zdania na ten temat.

Najwięcej ankietowanych chciałoby, by mandaty nie były zbyt wygórowane i mieściły się w przedziale 50-100 zł. Tego chce 24,5 proc. 23,6 proc. respondentów dopuszcza nieco wyższe kary - w przedziale 100 - 200 zł. Tylko 8,4 proc. Polaków godzi się, by kary przekraczały 500 zł.

Większość ankietowanych w badaniu money.pl opowiada się więc za obniżeniem wysokości kar. W tej chwili maksymalna wysokość nakładanych przez policję mandatów wynosi właśnie 500 zł. Kara może być znacznie wyższa i sięgnąć nawet 30 tys. zł, jeśli sprawa trafi do sanepidu, który przeprowadzi postępowanie administracyjne.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Stefekp80 17.07.2020

  Że jak, że kto? Kiedy? Tą ankietę to chyba wypełniali naiwni wpatrzeni w BBC news Anglicy.

 • PLANDEMIA 16.07.2020

  A, ankietowany był autor tych bzdur. Opłacony z kabony, odpowiedzalnego za powstanie tego fejka. Pewnie mu masji na magazynie zalegają.....

 • Mar_Kwia 16.07.2020

  Niewolnicy Polacy, być może....
  ale że od razu frajerzy ?

  Shame on you, money.pl !

 • Nie covidan 16.07.2020

  Ciekawe skąd te dane?? Żenada

 • IwonaS. 16.07.2020

  Nie przypominam sobie takiej sondy. Głosowali w niej tylko pracownicy firmy robiącej badania dla money.pl? Gdzie i kogo pytali? Tyle ile sond w tej sprawie widziałam tyle było dokładną odwrotnością tej.

 • Benedykt 14.07.2020

  Fejkowy sondaż w drodze do zamordyzmu 2.0 na jesień. Kto mieczem walczy, od miecza ginie, Morawiecki z Szumowskim, Dudą, Pinkasem i s-ką skończą w lochach, w maskach a la Hannibal Lecter.

 • free 14.07.2020

  Biedny zmanipulowany i oszukiwany naród...wolni ludzie mają szmatki gdzieś, tylko niewolnicy potrzebują, przecież w starożytności zasłonięta twarz była symbolem niewolnika!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.