10.08.2016/12:41

Polagra Food 2016: trendy i nowości w branży spożywczej

Ponad 350 wystawców z całego świata, przeszło 120 nowości produktowych, kilkadziesiąt tysięcy zwiedzających – tak zapowiadają się Międzynarodowe Targi Wyrobów Spożywczych Polagra Food 2016.

Polagra Food to wydarzenie z wieloletnią tradycją, podczas którego prezentowane są najnowsze trendy w branży spożywczej. Jej celem, jak zapewniają organizatorzy, jest wspieranie sektora w poszukiwaniu nowych rynków, a także we wprowadzaniu innowacji, które będą stanowić odpowiedź na rosnące oczekiwania konsumentów.

Zakres targów obejmuje szeroko pojęte artykuły rolno-spożywcze. – Prym będzie wiodła polska branża mleczarska, reprezentowana przez liczne grono firm – liderów rynkowych – których produkty są doskonale znane z półek sklepowych. Szykuje się również interesująca ekspozycja ze strony firm przetwórstwa mięsnego. Nie zabraknie także przetworów owocowo-warzywnych, słodyczy, przekąsek, herbat, napojów i alkoholi – mówi Miłosz Jankowiak, dyrektor projektu Polagra Food.

Zaznacza, że warto też zwrócić uwagę na Italian Food & Wine Pawilon, gdzie producenci z Półwyspu Apenińskiego zaprezentują sery, szynki, przetwory owocowo-warzywne, lody oraz oleje i oliwy pozwalające wzbogacić asortyment sklepu skierowany nie tylko do koneserów włoskiej kuchni, ale także osób otwartych na nowe doznania smakowe.

Polagra Food ma międzynarodowy charakter. Wśród wystawców pojawią się firmy reprezentujące m.in. takie kraje jak: Łotwa, Hiszpania, Litwa, Węgry, Belgia, Chiny, Włochy, Egipt, Sri Lanka, Holandia, Korea Południowa, Wietnam, Bułgaria, Białoruś, Indie, Turcja czy Tajlandia. - Na ten moment mamy 332 zgłoszenia, ale spodziewamy się ponad 350. Wystawcy zaprezentują wiele nowości w różnych kategoriach, takich jak nabiał, słodycze czy mięso i przetwory mięsne. Niewątpliwie będzie to dobra okazja dla dystrybutorów, by zadbać o to, aby nowatorskie rozwiązania w zakresie żywności pojawiły się w ofercie sklepu czy hurtowni spożywczej – wyjaśnia Miłosz Jankowiak.

Targom Polagra towarzyszyć będą, jak co roku, wydarzenia specjalne poruszające aktualne problemy w branży i dostarczające eksperckiej wiedzy i rozwiązań. Już pierwszego dnia odbędzie się cykl seminariów dedykowanych menedżerom i właścicielom sklepów z żywnością eko. Eksperci z branży wypowiedzą się na temat potencjału rynku biożywności i nowych sposobów jej promocji. Zaplanowano także konferencję dotyczącą perspektyw i zagrożeń dla handlu nowoczesnego w Polsce. Nie zabraknie też zagadnień dotyczących najnowszych regulacji prawnych i nowatorskich rozwiązań dla branży spożywczej. Zostaną one omówione podczas cyklu paneli dyskusyjnych obejmujących takie tematy jak: Podatek od handlu – producenci i sieci w nowej rzeczywistości, Nowe technologie cyfrowe i ich wpływ na handel, Outsourcing sposobem na optymalizację kosztów oraz Opakowania i recykling. Drugiego dnia targów odbędzie się Międzynarodowa Giełda Kooperacyjna inicjująca rozmowy handlowe pomiędzy partnerami biznesowymi z całego świata.

Polagra Food odbędzie się w tym roku w dniach 26-29 września.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.