01.02.2019/14:47

Rzecznik MSP wnioskuje o zmiany w ustawie o małym ZUS-ie

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców postuluje wydłużenie terminu zgłoszenia dla osób chcących skorzystać z „Małego ZUSu” oraz włączenie do katalogu uprawnionych do korzystania z „Małego ZUSu” przedsiębiorców rozliczających się kartą podatkową i posiadających kasę fiskalną - wynika z pisma wysłanego do minister Jadwigi Emilewicz.

- Termin składania wniosków powinien być wydłużony do 31 stycznia roku kalendarzowego. Miesiąc temu rozpoczęliśmy konsultacje w Radzie Przedsiębiorców przy Rzeczniku Małych i Średnich Przedsiębiorców ustawy o tzw. małym ZUSie. Wydłużenie terminu, było najczęściej zgłaszaną do wprowadzenia zmianą – mówi Adam Abramowicz.

Drugim postulatem złożonym do Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwigi Emilewicz przez Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców jest umożliwienie korzystania z „Małego ZUSu” przedsiębiorcom, których dotyczą przepisy w sprawie zryczałtowanego podatku dochodowego w formie karty podatkowej oraz korzystają ze zwolnienia sprzedaży od podatku od towarów i usług.

- Osoby rozliczające się kartą podatkową w dużej mierze korzystają z kas fiskalnych. Mogą one dokumentować sprzedaż przy ich użyciu i wystawiać paragony fiskalne, a w niektórych branżach są wręcz obowiązane do korzystania z kas fiskalnych od początku swojej działalności gospodarczej. Dotyczy to osób prowadzących warsztaty samochodowe, małą gastronomię, taksówkarzy, lekarzy, fryzjerów, itp. – dodaje Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców Adam Abramowicz.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.