26.05.2020/08:18

Selgros otworzy hale w mniejszych miastach. Transgourmet będzie też rozwijać handel dowozowy

Transgourmet, właściciel sieci Selgros, zapowiada uruchamianie kolejnych hal cash&carry (nazywanych przez spółkę "marketami", w związku z coraz większym skupieniem się na sprzedaży B2C) w mniejszym formacie. Strategia firmy zakłada otwieranie hal w miastach liczących około 100 tys. mieszkańców.

Zarząd Transgourmet Polska zdradza, że w 2019 r. "kontynuowane były intensywne prace ukierunkowane na zapewnienie dalszej ekspansji stacjonarnego handlu spółki w latach następnych, w celu zakupu działem przeznaczonych pod zabudowę marketów o mniejszym formacie". Chodzi o format, który zadebiutował w marcu 2020 r. w Białkach k. Siedlec. Wspomniana hala ma ok. 6 tys. mkw. powierzchni, a wykorzystano w niej nowoczesne i energooszczędne rozwiązania (np.: instalacja chłodząca na CO2 z technologią strumienicową, ciepło odpadowe z instalacji chłodniczej do ogrzewania całego marketu i do podgrzewania wody użytkowej, czy oświetlenie z czujkami ruchu).

Miniony rok przyniósł rozwój Transgourmet Polska również w kanale dystrybucji Food Service (handel dowozowy). Przyrost sprzedaży w 2019 r. w tymże kanale wyniósł 21,4 mln zł w porównaniu z rokiem 2018.

- Pojawienie się nowych możliwości w dziedzinie dowozowej obsługi klienta gastronomicznego w Polsce znacznie poszerza możliwości spółki w dotarciu do wszystkich tych klientów, którzy są poza zasięgiem handlu stacjonarnego. Z tego między innymi powodu w celu zapewnienia dalszego rozwoju tego kanału dystrybucji została zakupiona działka gruntu w Gliwicach z przeznaczeniem na wybudowanie nowego centrum magazynowo-logistycznego Food Service - zaznacza zarząd Transgourmet.

W 2019 r. spółka ukończyła przebudowę hali cash&carry w Bytoniu, w celu wydzielenia powierzchni manipulacyjnej dla organizacji przeładunku dostaw z magazynu w Ożarowie Mazowieckim dla klientów aglomeracji śląskiej (jako TSP, czyli punkt przeładunkowy bez składowania towaru), jak również bezpośrednich dostaw do klientów gastronomicznych dla obszaru cash&carry. Firma zakończyła także budowę punktu przeładunkowego TSP przy markecie w Poznaniu, poprzez który - celem dalszej dystrybucji do klientów gastronomicznych i zbiorowego żywienia - będą również realizowane dostawy ze wspomnianego już magazynu Food Service w Ożarowie Mazowieckim.

- Dwie formy handlu "z jednej ręki" oznaczają zasadnicze zwiększenie serwisu dla klientów i podwyższenie ich satysfakcji w wyborze kanału ich zaopatrzenia. Dwie marki handlowe i dwa kanały dystrybucji równocześnie, Selgros Cash&Carry i Transgourmet, oznaczają dla spółki stabilną perspektywę rozwoju i dotarcie do dużego potencjału nowych klientów - zaznacza zarząd spółki.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Abb 26.05.2020

    A co z halą w Bydgoszczy? Chyba z 10 lat mają teren i nic się nie dzieje...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.