15.05.2020/16:11

Sieć Lidl rozpoczyna współpracę z firmą Inpost na rynku brytyjskim

Paczkomaty firmy Inpost zostaną zainstalowane przy 24 sklepach sieci Lidl w Londynie, Birmingham i Manchesterze, umożliwiając klientom sieci odbieranie, a także ewentualny zwrot przesyłek zamówionych przez internet.

Paczkomaty Inpostu ulokowane przy sklepach Lidla umożliwią brytyjskim klientom odbieranie przesyłek zamówionych w sklepach internetowych takich firm jak m.in.: JD Sports, Boohoo, czy Holland & Barrett.

Według danych firmy InPost 68 proc. respondentów uważa, że ​​Lidl jest idealnym miejscem na paczkomat, a 85 proc. ankietowanych stwierdziło, że maszyny do odbioru przesyłek były powodem, dla którego dodatkowo odwiedzili sklep sieci Lidl.

Jason Tavaria, dyrektor generalny brytyjskiego oddziału firmy InPost podkreśla, że paczkomaty są idealnym rozwiązaniem na czas pandemii, która ogranicza poruszanie się konsumentów. Pozwalają one klientom zmaksymalizować efektywność każdego wyjścia z domu i nie podejmować niepotrzebnych dodatkowych podróży. Jego zdaniem zainstalowanie paczkomatów przy sklepach jednego z najbardziej lubianych supermarketów w Wielkiej Brytanii pozwala im to zrobić, zapewniając bezkontaktowy odbiór przesyłek  oraz oszczędność czasu.

Należy przypomnieć, że na polskim rynku Inpost i Lidl współpracują już od jesieni 2018 r.. Więcej na ten temat można przeczytać klikając na linki tekstów poniżej:

InPost zapowiada ekspansję paczkomatów przy sklepach Lidla

Inpost: Wyniki testów paczkomatów przy sklepach Lidl są obiecujące

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Kaworu 13.10.2020

    Doskonale, bo to marka, którą warto chwalić się za granicą. Zastanawiam się tylko, jak silną marką w UK jest Lidl, bo szczerze mówiąc nie mam o tym pojęcia. W każdym razie im silniejszą, tym lepiej dla inpostu. Ciekawi mnie też czy w UK obowiązują podobne rozwiązania jak w Polsce np. szybkie nadania czy zdalne otwieranie? Czy mają tam odmienny system?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.