19.07.2018/14:30

Sklepy Aldik zmienią szyld na Stokrotkę. Maxima ujawnia plany

Maxima Grupe, nowy właściciel Emperia Holdingu, rozpoczyna proces integracji sieci Stokrotka ze sklepami sieci Aldik, które należały do niej już wcześniej. Rebranding Aldika ma być błyskawiczny i zakończy się jeszcze na jesieni tego roku.

Maxima szacuje, że na koniec grudnia sklepów pod szyldem Stokrotka - razem z zaplanowanymi już otwarciami, jak i w związku z likwidacją brandu Aldik, z którego korzysta obecnie 30 sklepów - będzie 563.

- Połączenie tych dwóch sieci handlowych to część naszej strategii w Polsce - mówi Dalius Misiūnas, dyrektor generalny Maxima Grupė. - Pozwoli nam wzmocnić pozycję Maximy i kontynuować ekspansję na tym rynku - dodaje, zwracając uwagę na efekty synergii, budowanie efektu skali i korzystanie z know-how zgromadzonego zarówno przez Stokrotkę, jak i Aldika.

Przypomnijmy, że litewska Maxima kupiła Aldika w 2012 r. Do grupy należą także - poprzez spółkę Miglione Investments - sklepy Sano. Z komunikatu wydanego przez Maximę nie wynika wprost, czy sklepy Sano także przejdą rebranding na Stokrotkę.

Sieć supermarketów Sano zarządza obecnie 36 placówkami, które zlokalizowane są w północno-zachodniej części kraju, głównie w Koszalinie, Bydgoszczy i Kołobrzegu. Co ciekawe, niektóre sklepy Sano przeszły w ubiegłym roku gruntowną modernizację. Stawia to pod znakiem zapytania, przynajmniej w najbliższej przyszłości, ich rebranding na Stokrotkę.

Na koniec ubiegłego roku sieć Stokrotka liczyła 437 sklepów, co oznacza, że w tym roku placówek pod tym szyldem przybędzie 126 (razem z rebrandingiem Aldika).

Litewska Maxima od momentu przejęcia Emperia Holdingu jest jednym z największych graczy na rynku handlu FMCG w Polsce. Grupa obecna jest także w innych krajach, gdzie prowadzi sklepy pod szyldami Maxima (kraje bałtyckie) czy T-Market (Bułgaria). Na Litwie i na Łotwie działają także kontrolowane przez firmę e-sklepy spożywcze Barbora.

W ubiegłym roku przychody Maxima Grupe przekroczyły 2,8 mld euro, wzrastając o 4,2 proc. Z kolei obroty Stokrotki wyniosły 597 mln euro, a Aldika - 52 mln euro.

Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Storkotkowicz 21.07.2018

  Ciekawe kto będzie im pracował w tych sklepach. Obecnie praca w stokrotce to kawał ciężkiej roboty za marne 1600. Powodzenia. "śpieszmy się kochać pracowników tak szybko odchodzą"

 • sydney 20.07.2018

  Aldikowi raczej bliżej PSS-ów....

 • Kiap 19.07.2018

  Mniej wiecej tyle samo co know how stokrotki.

 • kiop 19.07.2018

  Know-how Aldika, ha ha ha, a cóż to takiego ?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.