01.03.2016/23:13

Stokrotka obniża ceny mięsa w sklepach

Sieć supermarketów Stokrotka zdecydowała się na obniżkę cen mięsa sprzedawanego w ramach lad serwisowych, które działają w większości sklepów. Obniżki sięgnęły średnio 2-3 proc.

Kilka tygodni temu w sklepach sieci Stokrotka pojawiły się komunikaty, że „Stokrotka na stałe obniża ceny mięsa". Dzisiaj władze sieci zdradziły kilka szczegółów swojego nowego projektu.

- Ta decyzja to efekt jednego z naszych testów cenowych, których prowadziliśmy wiele w ubiegłym roku. Zdecydowaliśmy, że od stycznia 2016 r. we wszystkich naszych sklepach zostaną obniżone ceny mięsa sprzedawanego w ramach lad chłodniczych – mówi Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding i spółki Stokrotka.

- Wdrożyliśmy własną unikalną metodologię ustalania cen dla poszczególnych sklepów sieci, która uwzględnia bardzo wiele czynników tak wewnętrznych, jak i zewnętrznych – dodał prezes.

Zaznaczając jednocześnie, że sklepy sieci Stokrotka nie konkurują jedynie z placówkami handlu nowoczesnego, ale także ze sklepami niezależnymi. – Najlepszym konkurentem dla nas są sklepy dyskontowe, które oferują towar pakowany i droższy.

Jednocześnie zaznaczył, że obniżki cen mięsa w „wyraźny sposób przełożyły się na pozytywną reakcję klientów odwiedzających sklepy.”

Prezes Dariusz Kalinowski dopytywany, czy nowy system ustalania cen pokazał nie tylko możliwość obniżenia, ale także podwyższenia cen w niektórych lokalizacjach stwierdził, że taki potencjał był, ale firma z niego nie skorzystała. – Nie podnieśliśmy cen w żadnym sklepie, ale zdarzyły się lokalizacje, w których ceny zostały utrzymane. Jednak w zdecydowanej większości sklepów ceny zostały obniżone – wyjaśnia szef Stokrotki.Sklep sieci Stokrotka, fot, materiały prasoweSklep sieci Stokrotka, fot, materiały prasowe

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.