09.12.2020/11:50

W Biedronkach aż 55 proc. klientów płaci za zakupy bezgotówkowo. W sklepach sieci można już płacić kartami Diners Club

W sklepach sieci Biedronka można już płacić kartami Diners Club. To kolejne rozszerzenie palety możliwych sposobów płatności dla klientów Biedronki, a jednocześnie dodatkowa zachęta do utrzymywania dystansu społecznego poprzez jak najczęstsze dokonywanie płatności bezgotówkowych.

Klienci sieci Biedronka coraz częściej korzystają z kas samoobsługowych i coraz chętniej płacą za zakupy nie używając gotówki. W ostatnich pięciu latach liczba transakcji bezgotówkowych realizowanych w sklepach sieci Biedronka wzrosła z ok. 35 proc. do ponad 55 proc.

- Każdemu rozwiązaniu, jakie podejmujemy, towarzyszy nadrzędny cel: wygoda, komfort i bezpieczeństwo naszych klientów. Taki jest również cel współpracy z Diners Club – mówi Lidia Stegenta-Głowala, dyrektor Działu Skarbca sieci Biedronka

Akceptacja kart Diners Club przez Biedronkę to również istotny krok w kierunku popularyzacji tych kart na polskim rynku, biorąc pod uwagę liczebność sieci ponad 3 tys. sklepów Biedronki.

Agentem rozliczeniowym dla transakcji kartami Diners Club w Biedronce jest Bank Pekao S.A. - Z naszej perspektywy to kolejny ważny i potrzebny krok w upowszechnianiu płatności bezgotówkowych w naszym kraju – dodaje Artur Jurgielewicz, dyrektor Biura Akceptacji Kart w Banku Pekao S.A.

Biedronka jest jednym z liderów wśród sieci handlowych we wprowadzaniu najnowszych rozwiązań technologicznych, co widać również m.in. na przykładzie kas samoobsługowych w sklepach. Obecnie w ponad 1000 sklepów sieci w całej Polsce znajduje się ponad 3500 takich urządzeń. Operator zarządza w Polsce siecią ponad 3050 placówek handlowych.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także