12.04.2017/13:40

W Lidlu mają poczucie humoru. Irlandczycy mają ubaw po pachy

Kilka dni temu z jednej z irlandzkich placówek Lidla ktoś ukradł ... urządzenie służące klientom do wyrażania opinii o pracy sklepu. Sieć odpowiedziała na to zdarzenie ze świetnym refleksem i z poczuciem humoru. Zielona Wyspa ma ubaw po pachy.

Pewien Irlandczyk – prawdopodobnie nie do końca przytomny – w jakiś sposób zdołał ukraść z jednego z tamtejszych dyskontów Lidla feedback machine – urządzenie, za pomocą którego klienci mogą wyrażać swoje opinie o pracy sklepu. Jest to mały pulpit zamocowany na okrągłym postumencie, zwieńczony tabliczką z pytaniem "Jakie było dzisiaj Twoje doświadczenie zakupowe?" Na pulpicie znajdują się cztery przyciski-buźki, od szczęśliwej po bardzo niezadowoloną. Wciskając jeden z przycisków, klienci mogą wyrazić swoją opinię.

Pracownicy Lidla zachodzili w głowę, po co komu takie urządzenie. Sprawa wyjaśniła się wkrótce, gdy sprawca wrzucił na portal buzz.ie takie zdjęcie, zrobione w swoim domu:

Napis na tabliczce "How was the SESH?" w wolnym tłumaczeniu oznacza "Jak się udało picie/jaranie?" (w slangu brytyjskim "sesh" oznacza "jaranie", czyli palenie marihuany, względnie "łojenie", czyli picie alkoholu). Zdjęcie opatrzone było komentarzem: "Obudziłem się, a to coś było w moim mieszkaniu".

Dział PR Lidla w Irlandii zareagował na całą sprawę z niezwykłym refleksem i poczuciem humoru. W okradzionym markecie ustawiono nową feedback machine, ale tym razem pulpit i tabliczkę obwiązano łańcuchami, a obok postawiono ochroniarza-manekina.

Ponadto, na profilu Lidl Ireland na facebooku firma dodała następujący wpis: "W związku z niedawnymi wydarzeniami wzmocniliśmy ochronę naszych feedback machines. Świadków kradzieży prosimy o kontakt pod nr tel. ... "

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

1 komentarz

  • Lukasz 12.04.2017

    Pytanie nie brzmi "Jakie było Twoje doświadczenie zakupowe" tylko jakie było doświadczenie odnośnie obsługi klienta na kasie ( till experience ), czy były kolejki, czy kasjer był przyjazny itp...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.