23.02.2021/09:51

Większość Polaków nie chce lepiej filtrujących masek, ale część klientów już pyta o nie w sklepach

Klienci coraz częściej pytają o lepiej filtrujące maski, ale wciąż większość Polaków jest niechętna zakazowi używania przyłbic, szalików, chust i innych osłon ust i nosa.

Z sondażu UCE Research i SYNO Poland na zlecenie "Gazety Wyborczej" wynika, że 43,9 proc. Polek i Polaków uważa, że rząd w walce z COVID-19 dobrze postępuje zakazując używania przyłbic, szalików i chust zamiast maseczek. Przeciwnego zdania jest jednak 44,6 proc.

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że już niedługo klienci i pracownicy sklepów będą zmuszeni do noszenia maseczek chirurgicznych lub filtrujących. Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowe rozporządzenie wejdzie w życie, ale sklepy już zaczynają przygotowywać się do zapowiadanych zmian. Np. sieć Biedronka od 22 lutego wprowadziła do sprzedaży maseczki z filtrem FFP1 w cenie 4,99 zł za opakowanie zawierające dwie maseczki. Podobną ofertę można znaleźć chociażby w sklepach Lewiatan.

Na razie jednak nie wszystkie sklepy zaopatrzone są w maseczki chirurgiczne lub z filtrem. Jeśli rozporządzenie wejdzie w życie, a do sklepu będzie można udać się tylko w lepiej chroniących maseczkach, to jednak w interesie sprzedawców będzie uzupełnienie asortymentu.
 

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Pracuś 24.02.2021

  Jezu kochany! Wykończą nas!

 • Ja-Ja 23.02.2021

  Żenada.

 • kasier 23.02.2021

  Klijenci nas i tak nie słyszą a my nie słyszymy ich!!! Nawet w przyłbicach. Co wy wyrabiacie? 10 godzin wmasce - co na to płuca kasierów?

 • Polka 23.02.2021

  Za co nasz Rząd nas tak nienawidzi, że zabiera nam POWIETRZE?!

 • Pracuję w Biedronce 23.02.2021

  No tak - oddychać nam już zabroniono na stale.

 • Człowieczek 23.02.2021

  Może zamiast produkować i wciskać Polakom te kagańcy, czas skupić się nad leczeniem tej grypy?

 • Pracownik 23.02.2021

  To nigdy sę nie skończ! Bo Sebastian Kulczyk zaczął produkować te oto maski!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także