16.03.2020/15:45

Właściciele sklepów potrzebują szybkiego wsparcia! Inaczej nie mają szans przetrwać korona-kryzysu [LIST]

Pan Piotr, przedsiębiorca prowadzący sklep na zasadzie franczyzy, wysłał dziś do naszej redakcji list. Wskazuje w nim, z jakimi kłopotami musi się na co dzień mierzyć z powodu pandemii koronawirusa i wstrzymania działalności sklepu oraz na jakie rozwiązania ze strony organów państwa liczą przedsiębiorcy, którzy podobnie jak on musieli zamknąć swoje biznesy.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Tadek 23.03.2020

  Dla pisu ważniejsze są wybory na prezydenta bo chcą wykorzystać obecną sytuację i zapewnić sobie monopol władzy. Jak korona pprezydent Duda zostanie na stanowisku to Pis zniszczy wolne sądy, następnie media a następnie będzie mógł skazać każdego na kogo wskaże jakiś aparatczyk pisowski.

 • ? 17.03.2020

  ja w pierwszej pracy dostałem jakoś 600 zł na rękę i wtedy nikt jakoś (oprócz rodziny) mi nie pomógł, a przedsiębiorcy zadowoleni, że tania siła robocza, jest coś takiego jak ryzyko biznesowe...

 • Szef 17.03.2020

  Continuum, jakie postępowanie restrukturyzacyjne w jednoosobowej DG z kilkoma pracownikami i umową z galerią na wiele lat? Co ty piszesz? Zobowiązania wobec pracowników są nie do ruszenia. Zwolnienia- na jakiej podstawie? Zresztą z czego pracownicy będą żyć a pracodawcy z czego płacić? Właściciel firmy ryzykuje własnymi finansami, ma 777 i kredyt w banku regularnie spłacany do tej pory.

 • Continuum 17.03.2020

  W takiej sytuacji warto rozważyć postępowanie restrukturyzacyjne.

 • Franczyzobiorca 16.03.2020

  Bardzo trafny list. Dodam od siebie, że jeżeli ktoś prowadzi sklep w Tesco, to tam nie ma z kim rozmawiać, bo cała kadra menadżerska siedzi na L4 w obawie przed wręczeniem wypowiedzenia umowy o pracę.
  Zajmijcie się Tesco, proszę...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.