02.09.2016/09:40

Żabka powalczy z Globi w nowej odsłonie

Od września modelowy sklep Globi, który został uruchomiony na warszawskiej Pradze Południe, ma konkurencję w postaci Żabki.

Nowy sklep Żabka został uruchomiony na dole bloku mieszkalnego przy ul. Komorskiej. Liczy niecałe 100 mkw. i działa w nim punkt Żabka Cafe. W obecnej chwili sklep nie ma jeszcze koncesji na sprzedaż alkoholu, którą powinien uzyskać w ciągu 2-3 tygodni. Nowa Żabka to sklep typowo osiedlowy, wcześniej w jej miejscu działał niezależny sklep spożywczy, który nie wytrzymał konkurencji z oddaloną o niecałe 200 m placówką Carrefour Express. Teraz w miejscu Carrefoura działa Globi. Oba sklepy oprócz osiedlowych klientów będą walczyły także o uczniów Zespołu Szkół Spożywczo-Gastronomicznych, który mieści się pomiędzy konkurencyjnymi placówkami. W najbliższej okolicy działają jeszcze Delikatesy Centrum.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.