01.02.2017/14:42

Zakaz handlu w niedziele - ujawniamy projekt oficjalnego stanowiska rządu

Etapowe wprowadzanie zakazu handlu w niedziele, dłuższe vacatio legis, zmniejszenie kar za złamanie zakazu, delegowanie niektórych decyzji na poziom samorządów oraz rezygnacja z pomysłu objęcia ustawą podmiotów świadczących usługi na rzecz handlu - to niektóre sugestie, jakie znaleźć można w projekcie stanowiska rządu do obywatelskiego projektu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Portal wiadomoscihandlowe.pl już zapoznał się z projektem dokumentu, przygotowanym przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • rene 03.02.2017

    Pracuję w niedziele i nie mam za nią płacone mam dzień do odbioru,osobiscie jestem za zakazem handlu w niedziele

  • poldek 03.02.2017

    Od czasów wyborów związkowcy stali się bardzo cierpliwi i wyrozumiali. Nawet popierają wyrzucanie pracowników, jeśli Ci "nękają" zarząd pisząc notorycznie skargi i zażalenia -bo nagle wg związkowców w zarządach także pracują ludzie i muszą mieć komfortowe warunki.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.