07.02.2017/10:30

Zakaz handlu w niedziele. Znamy "autopoprawki" Solidarności!

- Krytycznym komentatorom zapisu definicji handlu należy zwrócić uwagę na literalne brzmienie zapisów całego projektu ustawy, gdzie kluczową rolę odgrywa zatrudnienie – pracownicze, pozapracownicze – przy prowadzeniu handlu i innych czynności sprzedażowych - brzmi stanowisko "Solidarności".

We wtorek związkowcy planują się także odnieść m.in. do zarzutów dot. handlu obwoźnego i obnośnego, zarzutów dot. karania osób fizycznych niewymienionych w projekcie ustawy, czy też zarzutów dot. potencjalnych przerw w funkcjonowaniu w niedziele terminali przeładunkowych w portach morskich. Zamierzają też skomentować pojawiające się w przestrzeni publicznej zarzuty dot. niekonstytucyjności projektu ustawy oraz zarzuty dot. ewentualnych utrudnień w sprzedaży w poniedziałki.

Co ciekawe, teoretycznie w przypadku obywatelskich projektów ustaw nie istnieje coś takiego jak "autopoprawka". Teoretycznie, bowiem w praktyce poprawki zaproponowane przez reprezentantów Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej mogą przecież zostać formalnie zgłoszone przez posłów podczas dalszych prac nad projektem ustawy. Na to liczą związkowcy.

Portal wiadomoscihandlowe.pl potwierdził w dwóch źródłach, że w środę, dzień po konsultacjach w Sejmie, politycy PiS zamierzają spotkać się z przedstawicielami związkowców w celu przedyskutowania, co będzie się dalej działo z projektem. Przypomnijmy, że od czasu pierwszego czytania projektu ustawy w Sejmie, które miało miejsce 6 października minionego roku, prace nad nowymi przepisami stoją w miejscu. Przez cztery miesiące nie zebrała się sejmowa podkomisja, która ma się ustosunkować do projektu.

O przebiegu wtorkowych konsultacji będziemy informować na naszym portalu.

Zobacz także:
Zakaz handlu w niedziele - ujawniamy projekt oficjalnego stanowiska rządu
Projekt stanowiska rządu ws. zakazu handlu w niedziele - zobacz skan dokumentu

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Celina 08.02.2017

    A czy Duda z Solidarności będzie mógł korzystać w niedziele z przywilejów w należącym do całego narodu domu wypoczynkowym "Bałtyk" w Kołobrzegu ? Prasa opisywała co Duda tam wyprawiał.

  • Czytelnik 07.02.2017

    Po raz kolejny Wiadomości Handlowe podają ważne newsy jako pierwsze, nawet przed mediami krajowymi. Szacun za to, co robicie!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.