02.07.2020/08:20

Zmiany w radzie dyrektorów AmRestu

Mustafa Ogretici złożył rezygnację z zasiadania w Radzie Dyrektorów spółki AmRest Holdings. Jego miejsce zajmie w tym gremium Monika Cueva Diaz - poinformowała giełdowa spółka.

Powołanie zostało zatwierdzone w środę przez Radę Dyrektorów na wniosek Komisji ds. Nominacji i Wynagrodzeń oraz w zgodzie z uzasadniającym raportem Rady Dyrektorów. Mónica Cueva Díaz będzie pełniła także funkcję członka Komitetu Audytu oraz Komitetu ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy. Drugiemu z komitetów przewodniczyć będzie Pani Romana Sadurska.

Zgodnie z przepisami hiszpańskiej ustawy o spółkach kapitałowych powołanie zostanie przedłożone do ratyfikacji na najbliższym Walnym Zgromadzeniu Akcjonariuszy.

- Rezygnacja pana Mustafa Ogretici wynika z chęci poświęcenia większej ilości czasu innym projektom zawodowym, którymi zarządzanie jest nie do pogodzenia z właściwym wykonywaniem funkcji dyrektora, członka Komitetu Audytu oraz przewodniczącego Komitetu ds. Bezpieczeństwa i Higieny Pracy - wskazuje AmRest w komunikacie.

Obecnie AmRest zarządza ok. 2 015 restauracjami w segmencie restauracji szybkiej obsługi (Quick Service Restaurants) i restauracjami z obsługą kelnerską (Casual Dining Restaurants).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.