30.01.2017/15:57

Zyski Biedronki mogą ucierpieć z powodu wzrostu płac

Decyzja Lidla o podwyżce płac o 9% od marca, może mieć wpływ na wysokość zarobków w polskim handlu. Według szacunków ekspertów banku Haitong w ubiegłym roku Biedronka podniosła płace o ok. 8%, a wynagrodzenia stanowiły ok. 38% kosztów operacyjnych firmy.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Ek 31.01.2017

    Biedronka wymusi niższe ceny zakupu towarów od wielu naiwnych producentów i doprowadzi ich firmy do upadłości. Taka jest metoda działania firmy portugalskiej, która ma na celu wyżyłować polskich producentów, ażeby jak najwięcej kapitałów wytransferować do Portugalii. Przykładem jest między innymi Wawel, który co roku jest szantażowany przez Biedronkę zerwaniem umowy, albo sprzedaż po najniższych cenach, co odbija się na zakupach towarów Wawela przez sieci polskie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.