REKLAMARetail FMCG Congress - Banner Główny - lipiec 2020

- Wyrok Sądu Unii Europejskiej nie kwestionuje czy podatek od handlu jest pomocą państwa, a jedynie wskazuje, że Komisja Europejska nie wykazała właściwej analizy w tym zakresie - komentuje na gorąco dla portalu wiadomoscihandlowe.pl dzisiejsze rozstrzygnięcie Sądu UE Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020
Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji

Renata Juszkiewicz, prezes Polskiej Organizacji Handlu i Dystrybucji (fot. materiały prasowe)

Juszkiewicz zauważa, że wyrok w pierwszej instancji nie jest wyrokiem ostatecznym i może jeszcze zostać zaskarżony do Trybunału Sprawiedliwości ("wyższa" izba w obrębie TSUE). Podkreśla też, że "szereg spraw związanych z progresywnością podatków trafia do drugiej instancji".

- Podtrzymujemy swoje stanowisko w zakresie konstrukcji podatku handlowego, który jest dyskryminujący dla dużych przedsiębiorstw handlowych - pisze w komentarzu dla wiadomoscihandlowe.pl Renata Juszkiewicz. - Celem wprowadzenia podatku było polepszenie sytuacji rynkowej małych przedsiębiorstw poprzez wyłączenie ich z podatku lub wprowadzenie dla nich najniższej stawki - dodaje.

Szefowa POHiD-u na poparcie tej tezy cytuje także fragment sentencji wyroku: "Komisja dostrzegła dowód na okoliczność, że władze polskie zamierzały wywrzeć wpływ na strukturę konkurencji na rynku".

Czytaj także:
Podatek handlowy. Polska wygrała w Sądzie Unii Europejskiej z Komisją Europejską!

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~dekster8181 3 ponad rok temu

  Szanowna Pani Renato, Pani broni praw Polski czy obcych Państw?? Wstyd!!

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~stop kolonializmowi 2 ponad rok temuocena: 100% 

  to może w obronie swoich interesów (nie) Polska Organizacja Handlu i Dystrybucji pochwali się ile jej członkowie zapłacili w Polsce CIT'u?!? zestawienie tabelaryczne proszę sieć, przychód, odprowadzony CIT, udział % CIT'u w odniesieniu do przychodów, a nie tylko ile to tworzą miejsc pracy ile inwestycji bo takie dane faktycznie fajnie się ogląda ale inaczej już na tle liczby zamkniętych sklepów od 2000 roku i zlikwidowanych miejsc pracy (w całym łańcuchu dostaw) i straty budżetu z wpływów z CIT'u bo małe sklepy raczej nie prowadzą optymalizacji podatkowej i nie stosują cen transferowych

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~klient tesco 1 ponad rok temuocena: 17% 

  zyczę wygranej w II instancji bo nie chcę płacić więcej za zakupy w tesco i nie uważam, że tak jawna dyskryminacja 1,4% obrotu dla dużych i 0% dla małych ma cokolwiek wspólnego z zasadami sprawiedliwości i równości. skandal

  oceń komentarz
REKLAMA
do góry strony