REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-30.06.2020)

(Dino Polska)

Zdaniem Macieja Marcinowskiego z Domu Maklerskiego Trigon spółka Dino Polska zastąpi Eurocash lub Energę w portfelu WIG20 po lutowej rewizji indeksów GPW. Po sesji 15 lutego GPW stworzy ranking spółek, który będzie podstawą do zmian w składach indeksów  - giełda ogłosi je 28 lutego.

REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2020)

Jak powiedział "PAP Biznes" Maciej Marcinowski Dino Polska na pewno wejdzie do WIG20 w ramach najbliższej rewizji. Na pograniczu opuszczenia indeksu są natomiast Eurocash i Energa.

Ranking WIG20 obliczany jest na podstawie obrotów akcjami spółek za ostatnie 12 miesięcy oraz wartości akcji w wolnym obrocie, wyznaczoną w oparciu o losowo wybrany kurs zamknięcia z ostatnich pięciu dni sesyjnych, licząc wstecz od dnia rankingu.

Jak informuje "PAP Biznes" na dzień 1 lutego najmniejszy udział w portfelu indeksu WIG20, 0,7 proc., miał Eurocash, a przedostatnie miejsce, z udziałem na poziomie 0,93 proc., zajmowała Energa. Z kolei udział Dino Polska w portfelu mWIG40 wynosił 7,76 proc.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Polak 1 ponad rok temu

  Nie dajcie im zginąć - jedyna Polska sieć !

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony