REKLAMAPszczółka - Baner Główny - Pychałki (maj 2018)
Cezary Baran, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy Emperia Holding

Cezary Baran, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy Emperia Holding (materiały własne)

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie utrzymała w mocy decyzję Urzędu Skarbowego w Lublinie ws. zaległego zobowiązania podatkowego spółki Emperia Holding w związku ze sprzedażą Tradisu Eurocashowi. Zarząd właściciela sieci Stokrotka podkreśla, że to spodziewany wynik, a spółka płacić skarbówce blisko 200 mln zł nie zamierza.

REKLAMAKORAL - belka w artykułach - Bracia Koral (Smaki dzieciństwa) - maj 2018

–  Już wcześniej komunikowaliśmy, że spodziewamy się takiego werdyktu ze strony drugiej instancji, nie jest to dla nas żadne zaskoczenie i w niczym nie zmienia sytuacji spółki – podkreśla Dariusz Kalinowski, prezes Emperia Holding, poproszony przez portal wiadomoscihandlowe.pl o komentarza w tej sprawie.

– Na razie sprawy nie ma, bo jeszcze nie dostaliśmy oficjalnego pisma. Jak już je otrzymamy, będziemy je zaskarżać do warszawskiego sądu administracyjnego, bo nie mamy wątpliwości, że nasza interpretacja jest właściwa, a sąd przychyli się do naszej argumentacji – powiedział Cezary Baran, wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy Emperia Holding w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl.

Obaj przedstawiciele zarządu podkreślają, że nie oczekiwali innego werdyktu, bo bardzo rzadko zdarza się, by organy skarbowe podejmowały sprzeczne decyzje.

–  Zrobimy wszystko, by postępowanie sądowe przyspieszyć, ale nie łudzimy się, że sprawa zostanie szybko załatwiona, bo zapewne trafi jeszcze do Naczelnego Sądu Administracyjnego – mówi Cezary Baran. Jak podkreśla, w takich sytuacjach istnieją dwie ścieżki postępowania, zapłacenie kwoty zobowiązania podatkowego lub nie. – Nie zapłacimy – deklaruje wiceprezes zarządu i dyrektor finansowy Emperia Holding.

Zarząd Emperia Holding podkreśla również, że decyzja Izby Administracji Skarbowej w Warszawie nie wpłynie w żaden sposób na proces poszukiwania inwestora, bieżącą działalność czy inwestycje Emperii Holding w rozwój sieci Stokrotka.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 12

 • 10
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (3)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~kknd 3 9 miesięcy temuocena: 0% 

  sprawozdanie finansowe za 2015 rok, w którym wykazała przychody na poziomie 2,1 mld zł, zysk netto na poziomie 48,3 mln zł... 200 mln... 4 lata. Nieźle.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~ech 2 9 miesięcy temuocena: 0% 

  Kto niszczy nas Polaków w naszym własnym kraju? Odpowiedź znam, a wy? Długo jeszcze będziemy się dawali zarzynać jak barany?

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~znachor 1 9 miesięcy temuocena: 50% 

  Zapłacicie, tylko jeszcze o tym nie wiecie :)

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony
"