20.04.2017/08:59

Biedronka pomoże Helio podwoić wynik finansowy

Zarząd Spółki HELIO S.A. poinformował w wydanym 19 kwietnia komunikacie dla giełdowym, że po dokonanej analizie bieżących przychodów ze sprzedaży w trzecim kwartale roku obrotowego 2016/2017 (tj. styczeń – marzec 2017) odnotował 28% wzrost przychodów ze sprzedaży względem analogicznego okresu roku ubiegłego (styczeń – marzec 2016). Wzrost sprzedaży jest szczególnie wysoki w Biedronce.

Jak czytamy w komunikacie, wysoka dynamika sprzedaży wynika ze zwiększonego popytu na produkty Spółki. Firma odnotowuje wzrost przychodów ze sprzedaży we wszystkich kanałach dystrybucji, w tym w szczególności w Jeronimo Martins Polska S.A.

Mając na uwadze wzrost przychodów ze sprzedaży w bieżącym kwartale (styczeń – marzec 2017), o ile nie wystąpią inne nietypowe zdarzenia, w opinii Zarządu Helio S.A. należy spodziewać się około podwojenia wyniku finansowego netto za okres styczeń – marzec 2017 względem analogicznego okresu roku ubiegłego (styczeń – marzec 2016).

Dobra passa producenta bakalii trwa już od dłuższego czasu. W grudniu firma Helio poinformowała, że po dokonanej analizie bieżących przychodów ze sprzedaży w II kw. roku obrotowego 2016/2017 spodziewa się ok. 40-50 proc. wzrostu przychodów względem analogicznego okresu roku ubiegłego (październik - grudzień 2015). W tamtym okresie zarząd Helio również spodziewał się co najmniej podwojenia wyniku finansowego netto względem analogicznego okresu roku ubiegłego.

W połowie marca Leszek Wąsowicz, prezes Helio, w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl obszernie opowiadał o źródłach sukcesów i planach rozwojowych firmy.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • IP 24.04.2017

    Życzę firmie Helio jak najlepiej, ale po takim komunikacie może się powtórzyć scenariusz firmy Wawel i negocjacji z siecią Biedronka. Wiadomo, jak to się skończyło dla tej pierwszej :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.