17.08.2021/12:50

Boom na odroczone płatności za zakupy w internecie

Rynek płatności odroczonych dynamicznie rośnie. To najgorętszy z internetowych trendów, zarówno globalnie, jak i w Polsce. Za oceanem ledwie doszło do wartej prawie 30 mld dol. akwizycji Afterpay przez Square, gigantów branży, a już w Polsce rynek BNPL zaczyna buzować – czytamy w „Rzeczpospolitej”.

19 sierpnia na polskim rynku zadebiutuje szwedzka firma Klarna, globalny lider sektora płatności odroczonych. Rzuci ona wyzwanie m.in. Twisto oraz licznym polskim startupom (np. PayPo, czy TryPay).

Jak podaje „Rzeczpospolita”, dzięki wycenianej na ponad 45 mld dol. Klarnie, działające w sieci sklepy będą mogły zaoferować kupującym online usługę „kup teraz, zapłać za 30 dni". Odroczenie (bez odsetek i opłat dla konsumentów) to nowy magnes na kupujących online.

Szacuje się, że globalnie w formule BNPL realizowanych jest 2 proc. transakcji e-commerce. Jednak w „Rzeczpospolitej” czytamy, że w Europie ten odsetek sięga już 7 proc., a w Australii nawet 10 proc. Według prognoz w latach 2020–2027 rynek ten będzie rósł w tempie 21 proc. rocznie.

Więcej w „Rzeczpospolitej”

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz Komentarz dodany pomyślnie - oczekuje na weryfikację

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także