21.11.2018/11:25

Castorama wycofa się z Rosji, Hiszpanii i Portugalii

Sieć wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych poinformowała o tym, że planuje opuścić kilka rynków na raz. O powodach tej decyzji opowiedział jej właściciel – czołowy brytyjski detalista Kingfisher.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • TOSIK 03.01.2019

  Ludzie w jakim wy świecie żyjecie.
  Wycofali się bo Państwa dużo brały łapówek i tu chodzi o miliony.
  A zysk marny. Uważam, że dobry wybór.

 • kutaszyn 25.11.2018

  omarżowany pod sufit chiński szajs Castorama też ma w ofercie i to nie mało, a w Polsce sklepów nie pozamykają, bo to w większości one niosą mega zysk.

 • mig 25.11.2018

  Pracownicy z największą wiedzą i umiejętnościami odchodzą lub zaraz odejdą, bo inne firmy płacą lepiej nikt nie będzie czekał, aż centrala się obudzi, bo rachunki trzeba płacić tu i teraz a nie mityczne w kwietniu będzie podwyżka itp. Marki własne i brak szkoleń nowych pracowników, jak również ich rotacja powodują coraz większe niezadowolenie klientów, najbardziej widać to w dużych miastach , gdzie ludzie mający umiejętności odchodzą lawinowo a często nawet ich nikt nie jest w stanie zastąpić, albo nie ma pieniędzy na odtworzenie etatu. Oby tylko nie było kontynuacji drogi praktikera, bo powoli tak to zaczyna wyglądać, a jak się to skończyło to wszyscy wiedzą.

 • hehehehe 24.11.2018

  Taki jest efekt wycofywania sprawdzonych i znanych na lokalnym rynku marek tylko po to aby z uporem maniaka wpychac "ujednolicona oferte" czyli omarzowany pod sufit chinski szajs.

 • Bączek 21.11.2018

  Czyżby ujednolicona oferta na rynki EU nie wypaliła? Ciekawe kiedy i jak pozbędą się polskich sklepów?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.