10.04.2020/10:15

Centra handlowe: Najemcy chcą odgórnego regulowania czynszów, a nawet... repolonizacji

Przedsiębiorcy ze Związku Polskich Pracodawców Handlu i Usług domagają się, by ramach Tarczy 2.0 ograniczyć wysokość czynszów, pobieranych przez operatorów galerii handlowych, do wysokości maksymalnie 8 proc. ich przychodów. Jeden z najemców idzie za ciosem i proponuje, aby „repolonizować” centra handlowe, które na skutek takich ograniczeń stracą na wartości – relacjonuje serwis money.pl.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Adaś 11.04.2020

  Centra handlowe to takie same firmy jak te w których pracujemy - chcą mieć dobrą kondycję finansową i zysk. Jak ktoś wchodzi do współpracy z nimi to zna umowę i ryzyko (nie mówię teraz o sile wyższej jak obecnie i akurat dobrze że państwo pomaga najemcom). Repolonizacja nie pomoże, myślę że galerie same będą padać bo moda na spędzanie w nich czasu już mija i ludzie rozumieją, że lepiej spędzić dzień za miastem niż w Arkadii oraz rozwijanie sprzedaży przez internet jest przyszłością handlu

 • Ryba 11.04.2020

  Jedyna odgórna regulacja powinna być taka, że należy płacić galeriom procentowy czynsz zawarty w każdej umowie najmu. Innne marzę mają RTV, inaczej odzieżowe a jeszcze inne spożywka, więc proponowane 8 % może zabić. A tak... Najemca i właściciel przy negocjacjach ustalili już % od obrotu więc będzie to win win

 • Bolszewik 11.04.2020

  A może tak znacjonalizować business temu panu Rosie?

 • Polak 11.04.2020

  Teraz jest niepowtarzalna szansa aby Polski handel stanął z kolan. Mam cichą nadzieję, że padną lidle, biedronki i inne wrzody na naszym rynku. Od żyją polscy właściciele marketów. Co do wykonania zagranicznych operatorów galerii z naszej ojczyzny to też świetny pomysł!

 • klient lidl 10.04.2020

  proponuję aby kraje w których Orlen ma rafinerie zmniejszyły ustawowo jego marże na paliwie do 1% i wtedy się od Orlenu tanio odkupi jego majątek. Orlen promuje 80% odsetkiem polskich produktów swoje sklepy na stacjach i jakoś nikt nie krzyczy, że to nieuczciwe, więc skąd pretensje do galerii?

 • klient lidl 10.04.2020

  coś takiego będzie oznaczać odwet na polskich inwestycjach zagranicznych, niech LPP, CCC, Orlen i KGHM się szykuja na sankcje na rynkach zagranicznych jeśli będą akcje przeciwko zagranicznym inwestorom w Polsce

 • Liberace 10.04.2020

  Niezły bolszewik z tego pana. A jak rząd "pójdzie za ciosem" i zacznie "urealniać" wartość takich sieci jak jego, a potem je nacjonalizować i odzyskiwać "strategiczną kontrolę", to co?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.