12.09.2019/10:14

DHL chce do 2050 r. obniżyć do zera emisję zanieczyszczeń emitowanych w trakcie transportu

DHL Express chce do 2025 roku wyszkolić ponad 80 proc. pracowników na ekologicznych specjalistów. Firma zamierza obniżyć do zera emisję zanieczyszczeń powietrza powstających podczas transportu do 2050 roku. Między 2008 a 2016 rokiem DHL poprawił swoją efektywność węglową o 30 proc. W ciągu najbliższych 5 lat wynik ten ma zwiększyć się do 50 proc.

Grupa DHL rozwija swój program zrównoważonego rozwoju, będący częścią globalnej strategii GoGreen. W jego ramach firma wdraża rozwiązania rozwijające na świecie ekologiczną logistykę. W ciągu najbliższych 30 lat zamierza zredukować do zera emisję zanieczyszczeń, które powstają na skutek operacji logistycznych.

W 2008 roku DHL zobowiązał się, że do 2020 roku poprawi swoją efektywność węglową o 30 proc. w stosunku do poziomu z 2007 roku. Wymagało to wdrożenia innowacji i zupełnie nowego podejścia do kwestii ekologicznej logistyki. Cel został osiągnięty już w 2016 roku, czyli na 4 lata przed zakładanym terminem, a DHL wypracował w tym czasie pozycję eksperta w dziedzinie ekologicznych rozwiązań logistycznych.

– Nasza misja jest odważna, ale w dużej mierze opiera się na tym, co już udało nam się osiągnąć. Kluczowym elementem naszej strategii był zrównoważony rozwój, a w szczególności właśnie redukcja emisji. Strategiczny kurs naszej misji, czyli zniwelowanie zanieczyszczeń do zera, obejmuje cztery konkretne cele, które chcemy zrealizować jeszcze do 2025 roku – mówi Agnieszka Błaś, Dyrektor ds. Operacji w DHL Express Poland.

Wyznaczone przez firmę cele będą służyły do pomiaru postępów. Do 2025 roku efektywność węglowa ma zostać poprawiona o 50 proc. w stosunku do wyniku z 2007 roku. DHL będzie stosować ekologiczne rozwiązania w odniesieniu do 70 proc. usług w zakresie pierwszej i ostatniej mili. Znajdą się one w ponad połowie oferty firmy, co zwiększy ekologiczność całych łańcuchów dostaw.

Bardzo ważne dla całej grupy DHL jest również inwestowanie w pracowników. 80 proc. z nich ma zostać do 2025 roku certyfikowanymi specjalistami GoGreen. Ma to odegrać kluczową rolę w realizacji „Misji 2050”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.