12.06.2020/22:13

Dino Polska otwiera piąte centrum dystrybucyjne

8 czerwca 2020 r. w Łobzie w województwie zachodniopomorskim odbyło się oficjalne otwarcie piątego centrum dystrybucyjnego Dino Polska. Nowy magazyn będzie obsługiwał dostawy towarów do dynamicznie rosnącej liczby sklepów Dino oraz wesprze dalszą ekspansję geograficzną sieci.

Nowe centrum dystrybucyjne Dino Polska w Łobzie to obiekt o łącznej powierzchni wynoszącej 47 tys. metrów kwadratowych. Składają się na nią mroźnia, chłodnia, magazyny z kontrolowaną temperaturą, magazyn suchy oraz części socjalno-biurowe wraz z towarzyszącą infrastrukturą techniczną, drogami wewnętrznymi i miejscami parkingowymi.

W inwestycji zastosowano szereg rozwiązań technologicznych, wpisujących się w przyjętą przez Dino Polska politykę środowiskową, która opiera się na oszczędnym i racjonalnym gospodarowaniu zasobami naturalnymi. Centrum dystrybucyjne w Łobzie jest wyposażone m.in. w oświetlenie LED z systemem zarządzania, które pozwala na obniżenie zużycia energii i poprawę komfortu użytkowania oświetlenia oraz system przeładunkowy pozwalający na znaczne obniżenie poziomu strat zimna i ciepła podczas załadunku i rozładunku dostaw do magazynu. W instalacjach chłodniczych wykorzystano CO2.

Centrum dystrybucyjne w Łobzie będzie zaopatrywało markety Dino w świeże produkty we wszystkie dni tygodnia (poza niedzielami). Spółka dąży do tego, aby produkty na półkach marketów Dino w jak największym stopniu pochodziły od polskich producentów, pokonując zarazem jak najkrótszą drogę, dlatego uruchomienie nowego magazynu w Łobzie to także okazja do nawiązania współpracy handlowej z nowymi regionalnymi producentami.

W magazynie pracę docelowo będzie mogło znaleźć do 600 pracowników.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • BRIK 29.07.2020

    Nie ma tam kto pracować za te marne pieniądze i tak ciężką pracę NA AKORD -ODRADZAM- dlatego też wysyłają tam pracowników z Centrali w Krotoszynie na delegacje - PORAŻKA

  • Dzik 13.06.2020

    Dobrze że działają. To jest Polski sklep, niech rosną w siłę...

  • Yyyyp 13.06.2020

    Kolejne centrum dystrybucji i kolejne mienie zarządzane jak z resztą pozostałe

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.