31.07.2020/19:09

InPost i jego klienci na celowniku oszustów

W niedługim czasie można się spodziewać ataków phishingowych wycelowanych w InPost i jego Paczkomaty. Świadczy o tym rejestracja kolejnych domen, które podszywają się pod usługę - pisze komputerswiat.pl.

Popularność usługi InPostu wykorzystują hakerzy, którzy już w przeszłości prowadzili kampanie phishingowe wycelowane w klientów firmy. Wygląda na to, że w najbliższym czasie należy spodziewać się kolejnych przekrętów - czytamy w komputerswiat.pl.

CERT Orange Polska raportuje, że oszuści rejestrują kolejne domeny związane z InPostem i Paczkomatami. W ostatnim czasie udało się znaleźć http://www.inpost.paczkomaty.me/, http://www.inpost.wygeneruj.net/ i http://www.inpost.paczkomaty.link/. Jak pisze komputerswiat.pl., założono je pewnie z myślą uruchomienia fałszywych stron, na które można wabić ofiary.

Częstym oszustwem związanym z Paczkomatami jest tak zwany przekręt na niedopłatę. Polega on na tym, że klient informowany jest o konieczności dopłacenia małej kwoty, gdyż w przeciwnym wypadku paczka nie zostanie dostarczona. Tak naprawdę hakerzy chcą w ten sposób przejąć dane logowania do banków.
Komputerswiat.pl przypomina, że prawidłowy to https://inpost.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także