03.03.2017/15:26

Lidl rozszerza pakiet świadczeń medycznych dla pracowników

Lidl cały czas podkreśla, że oferuje atrakcyjne wynagrodzenia i szeroki pakiet świadczeń socjalnych dla pracowników. Firma robi jednak jeszcze jeden krok na przód – od 1 marca oprócz wzrostu wynagrodzeń rozszerza się również bezpłatny pakiet opieki medycznej Medicover dla wszystkich pracowników.

Przypomnijmy, że od 1 marca 2017 pensje pracowników sklepów Lidl w całej Polsce wzrosły średnio o 9 proc. Firma robi jednak kolejny istotny krok rozszerzając pakiet świadczeń medycznych. Od 1 marca dla wszystkich pracowników, którzy przystąpili do programu zdrowotnego oraz na preferencyjnych warunkach dla ich rodzin, zostały dodane bezpłatne usługi, wspomagające profilaktykę chorób cywilizacyjnych i nowotworowych, teraz między innymi pracownicy będą mieli dostęp do bezpłatnego badania: antygenu swoistego dla prostaty – PSA, czy kolonoskopii.

- Atrakcyjne wynagrodzenia i świadczenia dodatkowe to wizytówka naszej firmy. Czujemy się odpowiedzialni nie tylko za warunki finansowe naszych pracowników, ale również za ich zdrowie – stąd rozszerzenie pakietu medycznego o dodatkowe, bezpłatne usługi – komentuje Anna Durzyńska, dyrektor personalny Lidl Polska.

W ubiegłym roku firma Lidl z udziałem swoich pracowników przeprowadziła kampanię employer-brandingową „Lidl zaczyna się od ludzi”. Kampania okazała się prawdziwym sukcesem, po jej ostatniej odsłonie w nowym roku do firmy wpłynęło ok. 9 tysięcy podań o pracę.

- Taki odzew był dla nas prawdziwym zaskoczeniem a jednocześnie powodem do dumy, że tylu ludzi chce z nami pracować. Dzięki temu nasza firma może dalej się rozwijać razem z nowymi pracownikami – dodaje Anna Durzyńska.

Lidl Polska należy do międzynarodowej grupy przedsiębiorstw Lidl, w której skład wchodzą niezależne spółki prowadzące aktywną działalność na terenie całej Europy. Obecnie w wielu krajach Europy istnieje około 10 000 sklepów tej marki, a w Polsce ponad 620.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.