16.01.2018/09:29

List Maksymiliana Branieckiego, prezesa Lidl Polska do premiera Mateusza Morawieckiego

Maksymilian Braniecki, prezes Lidl Polska, wystosował do premiera Mateusz Morawieckiego list otwarty, w którym zapewnia, iż "każdy tydzień" w sklepach dyskontowej sieci jest "tygodniem polskim". To odpowiedź na słowa prezesa Rady Ministrów z piątku - Morawiecki apelował do zagranicznych sieci handlowych o to, by sprzedawały więcej polskich produktów i co najmniej raz w miesiącu organizowały "tydzień polski".

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Specjalną cenę promocyjną do dnia startu Retail & FMCG Congress;
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • HK 17.01.2018

  A niby w czum gorsza jest polska firma Cien od Ziai, którą też w dyskontach widać. Cien jest w Polsce i Polacy w nim pracują. To pracownicy gorszego sortu, niż ci z Eris? I o dziwo !!! kupują w tych "wrednych" dyskontach Polacy - bo tanio, a tego średni klient szuka. A doszukiwanie się "obcych" udziałowców u polskich rolników czy dostawców, to już przegięcie. W Eris nie ma zagranicznych udziałowców? Na pewno? Rozumiem, że Panowie do Lidlów, Biedronek czy Żabek nie chadzacie. Ale proszę żon zapytać gdzie robią zakupy, żeby się nie okazało, że jecie schabowego z Lidla. Fuj!!!

 • NIE!!!! 16.01.2018

  Ani mi się waż chłopie Morawiecki tam stawiać nogę...Głosowałem na Pis abyście coś z chamami zrobili co grabią nas dalej po wojnie.

 • gija88888 16.01.2018

  Bull sheet panie Biernacki, dlaczego promujecie markę własną Cien, zamiast wspierać polskie firmy kosmetyczne i chemiczne takie jak Ziaja, Oceanic, Dr Irena Eris, Gold Drop, Inco, etc? wyzyskujecie garażowe firmy chemiczne do produkcji własnej marki aby wyrywać udział w rynku naszym polskim firmom, nie potraficie zapłacić im godziwie za produkt tylko szukacie byle jak i za pół ceny,
  druga sprawa wymienia pan firmy produkujące warzywa, owoce dla was, kto jest ich udziałowcem? skąd mają kredyty, jak wyglądają ich umowy, dzisiaj pokazujecie ich w TV a za 3-5 lat będziecie w sporze w sądzie bo ich zostawicie w przysłowiowych skarpetkach, nie jeden piekarz i dostawca już tak popłyną z umowami na dyskontach,
  Premier Morawiecki bardzo dobrze powiedział, polskie produkty, polskie tygodnie i polscy producenci w sklepach znajdujących się w Polsce!!!!!!!!!!!!!!!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.