30.07.2020/21:41

McDonald’s oskarżany o dyskryminację rasową. Sieć reaguje i obiecuje gruntowne zmiany

McDonald's zapowiedział, że będzie rekrutować bardziej zróżnicowanych franczyzobiorców, dostawców i kierowników. Deklaracja sieci jest następstwem oskarżeń o dyskryminację ze strony czarnoskórych franczyzobiorców i pracowników.

McDonald's ogłosił zmiany dotyczące różnorodności i partnerstwa w swoich biznesowych relacjach. CEO Chris Kempczinski powiedział: „Niektórzy z naszych współpracowników mają wrażenie, że nie zostali sprawiedliwie potraktowani. Musimy stawić czoła temu faktowi i stać się lepszą organizacją”.

Firma zapowiedziała, że wysiłki na rzecz różnorodności będą obejmowały rozwiązanie problemu uprzedzeń w zatrudnianiu i rekrutację bardziej zróżnicowanych franczyzobiorców. McDonald's będzie corocznie śledzić postępy i prosić partnerów biznesowych o to samo.

McDonald's był w ciągu ostatniego roku oskarżony o dyskryminację rasową ze strony pracowników centrali korporacji, pracowników restauracji  oraz franczyzobiorców.
 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także