03.01.2019/13:19

Od 1 stycznia w Katarze obowiązuje „podatek od grzechu”

Rząd Kataru wprowadził specjalny podatek akcyzowy na artykuły, których spożywanie jest szkodliwe dla zdrowia. Miejscowi nazywają go „podatkiem od grzechu” – informuje „Rzeczpospolita”.

Nowa akcyza obejmuje alkohol, wyroby tytoniowe i napoje energetyczne. Te produkty zdrożały o 100 proc. Dodatkowo niższym o połowę podatkiem obłożono wszystkie napoje sztucznie dosładzane.

Jak relacjonuje „Rzeczpospolita”, Katar prowadzi względnie liberalną politykę wobec spożywania alkoholu. Mocne trunki są dostępne w lokalach gastronomicznych i specjalnych sklepach, w których mogą się zaopatrywać osoby dysponujące specjalnym zezwoleniem. W miejscach publicznych alkoholu pić nie wolno.

W strefach specjalnie wyznaczonych można będzie jednak spożywać napoje alkoholowe podczas mistrzostw świata w piłce nożnej Quatar 2022. Tyle że mała puszka piwa kosztować będzie równowartość 17 zł.

Czytaj więcej na stronie rp.pl

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Marbella 05.01.2019

    I słusznie. To wszystko niezdrowe produkty: alkohol, napoje energetyzujące, wieprzowina, tytoń... Rząd dba o zdrowie swoich obywateli. Tak trzymać. A u nas 2 kg chemii rocznie na głowę statystycznego Polaka. I rząd się tym nie przejmuje.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.