08.10.2018/08:00

Piotr i Paweł chce wykupić sklepy franczyzowe za złotówkę [TYLKO U NAS]

Znamy podstawy planu Piotra i Pawła związanego ze sklepami franczyzowymi. Firma przygotowała trzy propozycje, w tym wykup spółek za złotówkę, ale jak komentuje w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl jeden z franczyzobiorców, firmy nie zawsze mają pełną swobodę wyboru.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Jacek 09.10.2018

  "Jak wynika z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł portal wiadomoscihandlowe.pl, długi franczyzobiorców mogły wynieść nawet do 30 mln złotych względem spółki Piotr i Paweł Detal, która pełniła rolę dystrybutora towarów. Te problemy z płatnościami wpłynęły oczywiście na kondycję samego Piotra i Pawła"
  Nie wobec PIP Detal bo pozyczki organizowała Grupa Piotr i Paweł - na koniec 2017 roku miała w udzielonych pożyczkach - długo i krótko ponad 43 mln zł - czyli proszę sobie odpowiedzieć na pytanie jak by wyglądały zyski tej grupy w latach poprzednich gdyby nie te sprzedaże sklepów - oczywiście teraz winni są franczyzobiory bo podpisali umowy i sobie podobno nie radzą - ale gdyby takich księgowych zysku nie wykazywano to ta spółka upadłaby jeszcze wcześniej.

 • Logos 08.10.2018

  A dlaczego PIP sprzedawał sklepy cały 2017 wiedząc że ma problemy i będzie szukał inwestora A nie przekazywał takiej informacji potencjalnym franczyzobiorcą A bo dlatego że zrobił z nich słupy dla banków zatajając sytuację finansową spółki .chętny kupował A PIP pokazywał w banku jakimi pieniędzmi dysponuje tu mi się wydaje że będzie jeszcze głośno

 • Klient byly 08.10.2018

  Cała ta firma powinna być sprawdzona przez urząd skarbowy i inne instytucje . Kradli i nadal chcą to robić a do tego okradać swoich

 • nobody 08.10.2018

  też bym chciał

 • Jakub 08.10.2018

  Pan Prezes kolejny raz prezentuje tylko to co jest mu wygodne. Spółką Piotr i Paweł Detal wykazywała papierowe zyski tylko i wyłącznie dzięki sprzedaży sklepów do franczyzobiorców - sama działalność operacyjna była nierentowna . Dlaczego wykazywała zyski, ponieważ cena sprzedaży była wygórowana - owszem winą franczyzobiorcy jest to, ze się zgodził n podpisanie takiej umowy - ale obietnice były inne i mówiono im zupełnie coś innego. Sama sieć PiP Detal straty ma ogromne i większość sklepów była niedochodowa i to pociągnęło to sieć na dół. proszę pokazać jaką sprzedaż miał PIP Detal w okresie 9 miesięcy 2016, 2017, 2018, jakie były LFL, jaki był wynik na sprzedaży (bez uwzględnienia sprzedaży sklepów) - wynik operacyjny tej spółki. Długi franczyzobiorców nie były wobec PIP Detal tylko wobec spółki Grupa PiP która posiadała prawo do systemu franczyzowego i finansowała tę działalność - to również ta spółka jest odpowiedzialna za negocjowanie czynszy w sklepach i umowy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.