08.10.2018/08:00

Piotr i Paweł chce wykupić sklepy franczyzowe za złotówkę [TYLKO U NAS]

Znamy podstawy planu Piotra i Pawła związanego ze sklepami franczyzowymi. Firma przygotowała trzy propozycje, w tym wykup spółek za złotówkę, ale jak komentuje w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl jeden z franczyzobiorców, firmy nie zawsze mają pełną swobodę wyboru.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Jacek 09.10.2018

  "Jak wynika z nieoficjalnych informacji, do jakich dotarł portal wiadomoscihandlowe.pl, długi franczyzobiorców mogły wynieść nawet do 30 mln złotych względem spółki Piotr i Paweł Detal, która pełniła rolę dystrybutora towarów. Te problemy z płatnościami wpłynęły oczywiście na kondycję samego Piotra i Pawła"
  Nie wobec PIP Detal bo pozyczki organizowała Grupa Piotr i Paweł - na koniec 2017 roku miała w udzielonych pożyczkach - długo i krótko ponad 43 mln zł - czyli proszę sobie odpowiedzieć na pytanie jak by wyglądały zyski tej grupy w latach poprzednich gdyby nie te sprzedaże sklepów - oczywiście teraz winni są franczyzobiory bo podpisali umowy i sobie podobno nie radzą - ale gdyby takich księgowych zysku nie wykazywano to ta spółka upadłaby jeszcze wcześniej.

 • Logos 08.10.2018

  A dlaczego PIP sprzedawał sklepy cały 2017 wiedząc że ma problemy i będzie szukał inwestora A nie przekazywał takiej informacji potencjalnym franczyzobiorcą A bo dlatego że zrobił z nich słupy dla banków zatajając sytuację finansową spółki .chętny kupował A PIP pokazywał w banku jakimi pieniędzmi dysponuje tu mi się wydaje że będzie jeszcze głośno

 • Klient byly 08.10.2018

  Cała ta firma powinna być sprawdzona przez urząd skarbowy i inne instytucje . Kradli i nadal chcą to robić a do tego okradać swoich

 • nobody 08.10.2018

  też bym chciał

 • Jakub 08.10.2018

  Pan Prezes kolejny raz prezentuje tylko to co jest mu wygodne. Spółką Piotr i Paweł Detal wykazywała papierowe zyski tylko i wyłącznie dzięki sprzedaży sklepów do franczyzobiorców - sama działalność operacyjna była nierentowna . Dlaczego wykazywała zyski, ponieważ cena sprzedaży była wygórowana - owszem winą franczyzobiorcy jest to, ze się zgodził n podpisanie takiej umowy - ale obietnice były inne i mówiono im zupełnie coś innego. Sama sieć PiP Detal straty ma ogromne i większość sklepów była niedochodowa i to pociągnęło to sieć na dół. proszę pokazać jaką sprzedaż miał PIP Detal w okresie 9 miesięcy 2016, 2017, 2018, jakie były LFL, jaki był wynik na sprzedaży (bez uwzględnienia sprzedaży sklepów) - wynik operacyjny tej spółki. Długi franczyzobiorców nie były wobec PIP Detal tylko wobec spółki Grupa PiP która posiadała prawo do systemu franczyzowego i finansowała tę działalność - to również ta spółka jest odpowiedzialna za negocjowanie czynszy w sklepach i umowy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.