22.10.2020/13:47

Polacy chcieliby powrotu handlu w niedziele, ale premier myśli raczej o nowych obostrzeniach

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada nowe obostrzenia, które mają "wyrządzić jak najmniej szkód gospodarce". Z badania dla money.pl wynika natomiast, że Polacy chcieliby teraz powrotu handlu w niedziele, choćby tymczasowo.

Jak czytamy w serwisie money.pl, Premier wskazuje, że nowe obostrzenia będą skonstruowane "w taki sposób, żeby ogromna część naszej gospodarki w jak najmniejszym stopniu ucierpiała".

Prawdopodobnie brane są pod uwagę kolejne limity osób w sklepach na terenie całego kraju, a nie tylko w czerwonych strefach. Zresztą, z tego co deklarował w środę premier Morawiecki, od soboty cała Polska może być czerwoną strefą – informuje money.pl.

Polacy tymczasem chcieliby w takiej sytuacji powrotu do niedziel handlowych. Tak wynika z badania Ariadna dla money.pl. 55 proc. popiera pomysł rezygnacji z tego zakazu do czasu zniesienia limitów osób w sklepach - czyli do momentu, gdy liczba zakażeń zacznie spadać. 34 proc. z tej grupy mówi temu pomysłowi "zdecydowane tak".

Jak podaje money.pl, przeciw takim zmianom jest 27 proc. Polaków, w tym 17 proc. – zdecydowanie.

Więcej na money.pl

 

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • zbyszek 28.10.2020

    a, może otwórzmy w niedzielę wszystkie urzędy by rozładować tłok?Kasjerka w sklepie,sprzedawca jest odporny na covid,a lekarze są odporni tylko w prywatnych gabinetach, gdzie cena wzrosła o 50%

  • Mikołaj 24.10.2020

    To nie Morawiecki o tym decyduje a komitet centralny Pisu z pierwszym sekretarzem + wierchuszka kleru.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także