25.11.2020/12:32

Silpo z kolejnym konceptem sklepu. Tym razem futurystyczny obiekt zasilany energią odnawialną

Ukraińska sieć supermarketów należąca do Fozzy Group otworzyła pierwszy supermarket z naciskiem na świadomość ekologiczną i własną elektrownię słoneczną. 

Supermarket otwarto w Kijowie, sklep otrzymał nazwę Re Cycling. Obiekt handlowy wykorzystuje zieloną energię bez szkody dla środowiska. W pobliżu sklepu zainstalowano zadaszony parking rowerowy oraz sześć punktów ze stacjami ładowania pojazdów elektrycznych. 

Znajduje się tu również wypożyczalnia rowerów oraz miejsce, w którym można zostawić zwierzaki, podczas gdy ich właściciele robią zakupy. Na dachu budynku zainstalowano 664 paneli słonecznych i pięć falowników, które zamieniają jeden rodzaj energii na inny. Wózki i kosze są wykonane z materiałów pozyskanych ze starych sieci rybackich. A dzięki panelom słonecznym i bateriom sklep jest oświetlony również z zewnątrz.

Jak podał detalista na swojej stronie na portalu społecznościowym, Silpo Re Cycling to sklep z przyszłości. 

„Aby uczynić go bardziej przyjaznym dla środowiska, zainstalowaliśmy geotermalne pompy ciepła! Pobierają one ciepło z ziemi, więc potrzebują mniej energii elektrycznej niż konwencjonalne urządzenia do ogrzewania i chłodzenia” – poinformowała firma. 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także