21.08.2018/11:38

W szczycie zakupów szkolnych eBay włącza się do rywalizacji o portfele rodziców

Przed zbliżającym się początkiem nowego roku szkolnego rynek artykułów szkolnych przeżywa szczyt zakupowy. Do rywalizacji o portfele rodziców, robiących zakupy w związku z powrotem swoich dzieci do szkoły, włącza się platforma eBay, która uruchomiła sekcję „Do szkoły za mniej niż 10” z darmową wysyłką.

Koniec sierpnia i wrzesień to gorący czas dla rodziców, których czekają zwiększone wydatki w związku z początkiem nowego roku szkolnego. Jak wynika z raportu CBOS, w ubiegłym roku rodzice wydali średnio 1003 zł na przygotowanie szkolnej wyprawki, czyli przeciętnie o 100 zł więcej niż w poprzednim roku.

W zależności od liczby dzieci w rodzinie, rodzice przeznaczyli na swoje pociechy średnio: 686 zł (jedno dziecko), 1268 zł (dwoje dzieci), 1729 zł (troje i więcej dzieci). Z danych wynika również, że pułap deklarowanych wydatków nie pozostaje bez związku z poziomem wykształcenia rodziców: bardziej wykształceni wydają mniej, co może oznaczać, że dokonują bardziej świadomych zakupów lub po prostu wiedzą jak kupować taniej.

Platforma eBay przygotowała specjalną sekcję „Do szkoły za mniej niż 10 zł”, zawierającą produkty niezbędne do skompletowania wyprawki szkolnej. Firma zachęca potencjalnych nabywców atrakcyjną ofertą, licznymi okazjami oraz darmową wysyłką, obowiązującą w programie „Super okazje”.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.