24.07.2020/13:38

Walmart będzie nieczynny w Święto Dziękczynienia. Pierwszy raz od 30 lat

Zarząd największego detalisty świata poinformował w komunikacie prasowym, że w tym roku markety Walmart nie będą czynne w Święto Dziękczynienia. To gest pod adresem pracowników, którzy z poświęceniem trwali na stanowiskach w czasie pandemii koronawirusa.

– Zdajemy sobie sprawę, że był to wyczerpujący okres, a nasi pracownicy spisali się doskonale. Mamy nadzieję, że ucieszy ich możliwość spędzenia tego szczególnego Dnia Dziękczynienia w domu, ze swoimi ukochanymi – oświadczył John Furner, prezydent CEO Walmart U.S.

Gest sieci jest tym bardziej godny odnotowania, że Thanksgiving Day jest początkiem jednego z największych szałów zakupowych Ameryki – poprzedza wyprzedażowy Black Friday, a cały długi weekend jest nieodmiennie okresem wielkich żniw dla handlu detalicznego. Trzeba jednak zaznaczyć, że w Czarny Piątek Walmart, będzie czynny, choć godziny otwarcia marketów zostaną dopiero ogłoszone w późniejszym terminie.

Analitycy amerykańscy zwracają ponadto uwagę, że w ostatnich tamtejsi detaliści wydłużali czas obowiązywania oferty wyprzedażowej na kolejne dni i sam piątek po Święcie Dziękczynienia przestał mieć aż takie znaczenie dla całej akcji promocyjnej. Prognozują też, że ze względu na pandemię Covid-19 znaczna część konsumentów zechce uniknąć tłoku w marketach stacjonarnych i zdecyduje się na korzystanie z promocji w sklepach online.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także