13.05.2022/09:09

Wojna hipermarketów z dyskontami. Sklepy wielkopowierzchniowe nasilają akcje promocyjne

Na rynku zaczyna się gorączkowa rywalizacja o portfel konsumenta. Orężem są promocje, których w I kwartale 2022 roku przybyło o ponad 22 proc. w stosunku do analogicznego okresu ub.r. Liderem są hipermarkety. Ich wzrost przekroczył 42 proc. rdr. Na początku 2021 roku takich działań było o przeszło 14 proc. mniej niż rok wcześniej. Eksperci komentujący wyniki zapowiadają, że kolejne kwartały również mogą być rekordowe. Wyraźnie można zauważyć, że hipermarkety przystąpiły do poważnego szturmu, bo widzą szansę na odbudowanie utraconej pozycji. Po wynikach widać również, że przybyło im prawie dwa razy więcej promocji niż dyskontom. To może świadczyć o tym, że walka rozpoczęła się na dłuższym dystansie.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także