27.07.2018/13:45

Zakaz handlu w niedziele uderzył w wyniki sprzedaży większości sieci handlowych

Klienci przestają kupować w niedziele handlowe, sieci tracą sprzedaży, a potężna kumulacja zakupów w soboty powoduje, że sklepy nie są w stanie jej zrealizować i na niej skorzystać, to tylko niektóre konsekwencje ograniczenia handlu w niedziele, które obowiązuje w naszym kraju od kilku miesięcy.

Limit 8 bezpłatnych artykułów w miesiącu został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Kalibabka 06.08.2018

  Ta ustawa to kneblowanie wolności gospodarczej, każdy kto próbuje dostosować się do nowych przepisów nie po myśli ustawodawców i solidarności dostaje po nosie, jak choćby żabka, która legalnie próbowała dostosować działalność do norm prawnych.

 • Kalllestrom 06.08.2018

  Ustawa jest szkodliwa, pracownicy supermarketów wcale nie odpoczywają, bo zasuwają dwa razy więcej w piątek i sobotę, a małe sklepy nie zyskują. Ustawodawca naprawdę powinien uderzyć się w pierś, że upichcił taki niestrawnany bigos prawny.

 • Skowsky 06.08.2018

  Małe sklepy zyskują w niedziele, ale w inne dni tracą. Czyli ustawa która miała pomóc drobnym polskim przedsiębiorcom de facto im szkodzi. A jak ktoś próbuje zawalczyć o swoje jak żabka to jest glanowany przez inspekcje pracy.

 • AdamG 28.07.2018

  Kolejny komentarz, który nie jest oparty o żadne dane. To tylko wróżenie z fusów

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.