26.01.2021/13:08

Barbora.pl rozpoczęła ofensywę w Polsce od bezpłatnych dostaw i atrakcyjnych cen. Przetestowaliśmy nowy e-sklep

Nowy sklep internetowy z żywnością Barbora.pl zadebiutował wczoraj w Polsce, a konkretniej w Warszawie. Zdążyliśmy już go przetestować, by sprawdzić, co ma do zaoferowania nowy konkurent Frisco.pl.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Gilgamesh 25.10.2021

  Przez wiele lat robiłem zakupy we Frisco. Sprawdziłem również Barborę.
  Jest nieco taniej, dostawa za darmo ale za to zdecydowanie mniejszy asortyment.
  Raczej mieszane uczucia.

 • Nick Nick 15.06.2021

  "Już w podstawówce dzieci się uczą, że prawobrzeżna Warszawa jest na zachód od Wisły, a lewobrzeżna na wschód (tak, wiem, że to wbrew logice, ale cóż poradzić)". To źle się uczą. Prawo i lewobrzeżność określa się patrząc w dół rzeki (z nurtem), w górę rzeki lewy jest po prawej a prawy po lewej (w górę rzeki czyli w stronę źródła, pod prąd). Nic dziwnego, że później dorośli gubią się w terenie jak podstaw nie znają.

 • Maria 23.04.2021

  Obawiam siĘ, ze mimo całkiem przyjaznych cen i terminów dostaw nie zostanę jego klientką - z najprostszej przyczyny: strona nie przyjęła do wiadomości mojego adresu (centrum Pragi Płn) ani jako adresu domowego, ani jako adresu dodatkowego, narzucając "własny pomysł" na adres dostawy.
  Trudno to nazwać błędami początków funkcjonowania, jako, że od debiutu sporo czasu minęło (20.04 -?!). Kiedy próbowałam skorzystać z telefonicznego wsparcia,na pierwsze słowa krytyki rozmówca się rozłączył...

 • Skomand 07.02.2021

  Wrażenia z pierwszych zakupów w supermarkecie internetowym Barbora.pl:
  1) intuicyjność i łatwość poruszania się po e-sklepie bez szału; moje pierwsze zakupy trwały ponad godz. Ale była to cena za przejrzenie całej oferty. Liczę, że następnym razem pójdzie mi lepiej;
  2) asortyment produktów nie jest zbyt bogaty (jak na supermarket), ale zakładam, że z czasem będzie lepiej. Wielkim rozczarowaniem jest to, że w ofercie Barbory (będącej własnością litewskiego koncernu MAXIMA) nie ma ani jednego produktu z Litwy. Wielka szkoda, bo litewska żywność jest znakomita, zwłaszcza sery twarogowe, ciemne chleby, kiełbasy, śledzie. Kto próbował, ten wie o czym mowa. Z chleb litewski z piekarni Grzybki jest litewski tylko z nazwy;
  3) ceny wielu artykułów na duży plus – oby tylko udało się je utrzymać;
  4) jakość produktów świeżych na dobrym poziomie, z wyjątkiem bananów, które po 2 dniach w temperaturze pokojowej prawie całkowicie zbrązowiały. A banany były jednym z kilku wabików cenowych: 1,99 zł/kg (były, bo albo się skończyły, albo zostały wycofane z powodu przyspieszonego rozkładu – najwyraźniej przemarzły w transporcie). Myślę, że w marketach MAXIMY (licznych w krajach nadbałtyckich) taka wtopa byłaby nie do pomyślenia;
  5) dostępność terminów dostawy niestety słaba: zakupy zrobiłem w poniedziałek wieczorem (I tydz. lutego), a dostawę mogłam zarezerwować dopiero na piątek. Ale przynajmniej kurier był punktualny i uprzejmy, a zakupy przyzwoicie zapakowane.
  Podsumowując, okazało się że, moje oczekiwania wobec Barbory były zbyt wygórowane, głównie z powodu wcześniejszych doświadczeń i wrażeń z zakupów dokonywanych w sklepach MAXIMA (od X po Hyper), które są nowoczesne, estetyczne, czyste i przyjazne dla klientów (tylko pozazdrościć). Pomimo moich krytycznych uwag udzielam im kredytu zaufania, licząc na nową jakość w naszym przaśnym handlu spożywczym.

 • do prawy do lewego 27.01.2021

  Pani Magdzie wcale nie pomyliły się strony. Już w podstawówce dzieci się uczą, że prawobrzeżna Warszawa jest na zachód od Wisły, a lewobrzeżna na wschód (tak,wiem, że to wbrew logice, ale cóż poradzić).

 • prawy_do_lewego 26.01.2021

  "Nie powiedzą tego pewnie mieszkańcy miejscowości okalających lewobrzeżną Warszawę, bo do Ząbek położonych 15 km od centrum stolicy Barbora nie dowiezie zakupów, za to po prawej stronie Wisły zasięg dostaw sklepu sięga aż za Grodzisk Mazowiecki, oddalony od centrum miasta o 40 km."
  Pani Magdo - strony się Pani pomyliły :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także