28.07.2021/18:50

Biedronka ucieka konkurentom! Dyskontowa sieć z dużym wzrostem sprzedaży w minionym kwartale

Biedronka zwiększyła w drugim kwartale 2021 r. sprzedaż wyrażoną w złotych aż o 10,4 proc. w zestawieniu z tym samym okresem rok temu. Sprzedaż porównywalna (like-for-like, na bazie działających od ponad roku sklepów) dyskontowej sieci uległa poprawie o 8,8 proc.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

5 komentarzy

 • Moja opinia z obserwacji 04.08.2021

  Wiadomo że wiele już z niektórych podawanych informacji będzie zmanipulowana lub specjalnie przygotowana, napisana. Chcąc nie chcąc Biedronka to nadal nic ciekawego, zawsze większość ich własnych produktów okazuje się słabsza niż w Lidlu lub Aldi, i właśnie te dyskonty/sklepy mają bardziej zawsze wzrost niż Biedronka. Poza tym otrzymujesz tam wszystko nadal gorszej jakości pomimo ich poprawy ogólnej, też jest to droższe w zakupie, nieopłacalne - jakby pieniądze wurzucane w błoto, gdyż taki sam w lepszej jakości produkt kupisz u konkurencji niż w Biedronce. Plus dla Biedronki że jakieś poprawy poczyniła wiadomo, ale nadal to są najgorsze niestety dyskonty/sklepy - też nie wszystko w Lidl/Aldi jest lepsze lub super niestety

 • Zdziwko 30.07.2021

  No i jak zwykle kolejna reklama Biedronki w WH, to już zaczyna być męczące..., skąd taki tytuł , że ucieka...? gdzie dane z konkurencji ? kto pokazał wyniki za 2 kwartał ? no ale tytuł podbija Biedronkę, wiadomo...

 • Nick 29.07.2021

  Aż o 10%? Chyba tylko mając na uwadze fakt, że w kwietniu ubiegłego roku były 30% spadki spowodowane restrykcjami covidowymi.
  Coś nie widzę tej ucieczki.

 • Bolo 28.07.2021

  @gość, najbardziej ucierpiały małe sklepiki w praktyce, którym pseudo eksperci Bujara, Duda, Śniadek chcieli pomóc, wprowadzając ten zakaz. Wyszło jak zwykle, czyli odwrotnie. Markety wprowadził akcje typu "Tania Sobota", przez co minimalizują strady, bo ludzie nakupują więcej. Za to małe niezależne sklepiki oberwały rykoszetem i część właścicieli się utrzymało, bo podpisali umowy franczyzy z Lewiatanami i Żabkami.

 • gość 28.07.2021

  A zamykali niedziele dla handlu i był taki lament, że obroty spadną, że pracowników będą zwalniać. Nasi pseudo eksperci to wróżą z fusów.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także