25.01.2017/10:03

Drobny handel bez interchange przez dwa lata?

Banki, firmy kartowe i agenci chcą wydać 100 mln zł rocznie na nowe terminale i na dwa lata zrezygnować z interchange’u – podaje Puls Biznesu.

Z okazji 50-lecia karty płatniczej w Polsce banki, firmy kartowe i agenci rozliczeniowi przygotowują specjalną ofertę dla drobnego handlu i usług, który dotychczas nie zdecydował się na instalację terminalu płatniczego. Jak podaje Puls Biznesu, wymienione organizacje pracują nad powołaniem funduszu, z którego zostanie sfinansowana instalacja nowych terminali POS (point of sale) i który weźmie na siebie również koszt interchange’u.

Puls Biznesu przypomina, że obecnie prowizja, jaką sprzedawca płaci od każdej płatności bezgotówkowej, wynosi 0,2 proc. wartości transakcji. W ramach porozumienia, nad którym pracuje środowisko kartowe, opłata czasowo zostałaby zniesiona dla nowo zainstalowanych POS-ów. Okres karencji wynosiłby dwa lata. Nie jest jeszcze jasne, co będzie z kosztami sprzętu, czyli opłatami za dzierżawę terminalu.

Więcej w Pulsie Biznesu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.