11.07.2020/15:05

Hipermarkety Carrefour przynoszą straty. Lekarstwem ma być technologia

Ponad połowa francuskich hipermarketów Carrefour przynosi straty – podaje portal retaildetail.eu. Aby ograniczyć wydatki firma inwestuje w płatności mobilne i technologię pozwalającą ominąć kasy, aby zakupy były jak najłatwiejsze.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • leszek 13.07.2020

    Ciekawe i to płatności zbliżeniowe mają ich uratować? Żart jakiś. Jak są nie rentowni to coś trzeba zrobić z polityką cenową. Ciekawe jak we Francji wygląda konkurencja. Kiedyś mieszkałem niedaleko carrefura i nie odstawał od lidla. Ale jak coś było na plakacie przed sklepem to pewne było że nie będzie na półce. I tak można było zrobić akcje promocyjną winogrono po 4,99 tyle że na sklep było przywidzenie 10 kg.

  • u nas podobnie niestety 13.07.2020

    Niestety ale w naszym kraju w Polsce - Carrefour też coraz słabiej wypada! Dostrzegam to osobiście mieszkając w dużym mieście gdzie w pobliżu mojego zamieszkania są dwa punkty mały i średni - klientów bardzo mało, nic ciekawego, brak ciekawych promocji itd., potem trochę dalej kolejny mały punk który upadł chyba po kilku tygodniach - kolejne jeden mały i jeden największy się trzymają gdyż są w dobrych miejscach - wiele ludzi, duży ruch - ale tak poza tym dawno widać że Carrefour jest najsłabszy w naszym kraju, dawno już nie cieszy się popularnością pomimo ciągłych zmian - dalej wypada słabo niestety przegrywa z konkurencją też ze śmieciową do granic Biedronką!

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.