26.01.2020/16:02

Netto szturmuje Warszawę i Mazowsze. Sieć ma ambitne plany rozwoju na 2020 r.

Sieć handlowa Netto zaczęła ekspansję w 2020 r. od Mazowsza. Stołeczne Bielany, Gołków w powiecie piaseczyńskim i Grodzisk Mazowiecki – mieszkańcy tych trzech miast już od 23 stycznia mogą robić zakupy w nowo otwartych sklepach Netto, które funkcjonują zgodnie z najnowszym konceptem sieci.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

1 komentarz

  • erazm 04.02.2020

    Netto (i podobne niemiecki Peny) sa także zaliczane do dyskontów. Dla porównania Lidl i Aldi = hard dyskonty. Obie grupy oferują gł. żywność przemysłową (gigantyczna produkcja pozwalająca jednocześnie zatowarować wszystkie punkty sieci w identyczny zestaw). Dla porównania swojskie "Społem", o zbliżonej powierzchni sprzedaży, ma zawsze w swojej ofercie produkty lokalnych producentów, nieprzemysłowa garmażerie, sery twarogowe z lokalnych mleczarni, podobnie np. masło, pieczywo od małych producentów. Dyskonty w dziale "pieczywo" oferują albo produkty mrożone i odmrażane na miejscu przez pracownika "piekarni", albo asortyment z długimi datami. Jedno i drugie to żywność przemysłowa. Ważna jest tez ekspozycja towarów: dyskonty nie bawią sie w piękną prezentację, ich klienci nie mają wymagań estetycznych, liczy się cena. W normalnych sklepach towar nie stoi na półkach w opakowaniach zbiorczych (kartonach). Zaś delikatesach - musi byc pięknie wyeksponowany, w wysmakowanym wnetrzu.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.