16.06.2022/09:25

Obi z pierwszym marketem w nowym koncepcie. Czym wyróżnia się najnowsza placówka sieci w Polsce? [GALERIA]

W środę w podwarszawskim Mysiadle sieć Obi otworzyła swój najnowocześniejszy sklep w Polsce. 61. placówka firmy w naszym kraju jest zarazem pierwszą działającą w nowej koncepcji marketu ogrodowo-remontowego. Bogatą ofertę produktową uzupełnia tu szeroki wachlarz usług dla domu i ogrodu, w tym nowości takie jak kompleksowe projektowanie ogrodów, mobilny serwis szybkich napraw w domu klienta, czy projektowanie kuchni i łazienek oraz garderób.

Sklep zlokalizowany jest przy ul. Kuropatwy 41 w Mysiadle i będzie szóstym punktem Obi w aglomeracji warszawskiej. Zatrudnienie w placówce znalazło 140 osób, a dyrektorem obiektu został Marek Golda. Najnowszy market Obi w Polsce ma 12 tys. mkw. powierzchni całkowitej, z czego 9,5 tys. mkw. to sala sprzedaży.

Jak tłumaczy firma, "ideą nowej formuły marketu Obi są jeszcze większa wygoda dla klientów oraz kompleksowość rozwiązań z fachowym doradztwem". Placówka z założenia ma być czymś więcej niż sklepem remontowo-ogrodowym. Market wyróżnia największe centrum projektowania wraz z show roomem, prezentującym rozwiązania dla kuchni, łazienek oraz garderób w wielu różnych stylach aranżacyjnych. Do dyspozycji klientów oddano siedmiu projektantów i aż 600 mkw. ekspozycji.

- Wspieramy klientów od inspiracji do realizacji aż po szeroko rozumiany serwis posprzedażowy. Obi Mysiadło to zupełnie nowe spojrzenie na market budowlany, w którym na pierwszym miejscu stawiamy realizację potrzeb klientaw najróżniejszym zakresie: od wykonania projektu, doboru produktów, dostawy, montażu, po naprawy w domu u klienta. Tak kompleksowej oferty nie ma nikt na rynku – mówi cytowany w komunikacie Marek Golda, dyrektor sklepu Obi Mysiadło.

W sklepie Obi w Mysiadle oprócz nowości znajdą się też sprawdzone już rozwiązania, takie jak centrum ogrodnicze z szeroką gamą produktów i roślin dedykowanych ogrodom, balkonom i tarasom. Łącznie 2,7 tys. mkw. stanowi ekspozycja ogrodowa (zewnętrzna i wewnętrzna). Uzupełnieniem oferty m.in. roślin, mebli, urządzeń i maszyn ogrodowych jest nowość na rynku: projektowanie ogrodów wraz z realizacją, którą przeprowadza profesjonalna firma wyspecjalizowana w pracach ogrodowych. 

- Jesteśmy liderem kategorii ogród, a naszą ambicją jest jej ciągły rozwój. Cieszę się, że pierwsi na rynku proponujemy klientom tak kompleksowe usługi i produkty. Od dziś podczas jednej wizyty w Obi można zaprojektować nasadzenia, ogrodzenie, oświetlenie i nawodnienie oraz pełną architekturę ogrodową, z wizualizacją projektu, szczegółową wyceną, dostawą i montażem. Tak kompleksowe podejście do ogrodu to zupełnie nowy wymiar obsługi klienta i nieoceniona pomoc dla użytkowników - powiedział Adam Rosiński, prezes zarządu Obi.

Firma chwali się, że w nowym sklepie uwzględnione zostały również rozwiązania "będące odpowiedzią na światowe trendy, w tym ideę współdzielenia". O co konkretnie chodzi? Otóż w nowym markecie klienci będą mogli wypożyczyć maszyny i narzędzia remontowo-budowlane lub skorzystać z usług firm wykonawczych.

- Zainspirowani potrzebami klienta umożliwiamy dostęp do najbardziej poszukiwanych fachowców na rynku. Jako jedyni oferujemy pomoc mobilnego serwisu lub, kolokwialnie mówiąc, pana Złotej Rączki, który wykona sprawnie i szybko najpotrzebniejsze naprawy w domu u klienta. Nasi klienci otrzymają też wsparcie w zakresie usług remontowych, serwisu hydraulicznego czy montażu klimatyzacji, a to tylko niektóre z długiej listy usług dostępnych od ręki – dodał Marek Golda.

Wygodniejsze i jeszcze sprawniejsze zakupy ma zapewnić intuicyjny układ sklepu, w tym nowe rozwiązania ekspozycyjne. Dodatkowo stworzono strefę drive-in umożliwiająca prosty i szybki odbiór materiałów budowlanych. Do dyspozycji klientów oddano też kasy samoobsługowe, jak również ustawiono automat paczkowy o nazwie OBImat – dedykowany odbiorom zamówień internetowych 24/7, w tym również gabarytów.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także