27.05.2020/09:09

UOKIK zmusił 96 największych sieci handlowych i firm spożywczych do szybszej zapłaty 400 mln zł za dostawy małym dostawcom

Po interwencji prezesa UOKiK Tomasza Chróstnego najwięksi gracze na rynku rolno-spożywczym spłacili zaległości wobec mniejszych kontrahentów na kwotę 400 mln zł. Trwają postępowania, w których badane są również inne formy wykorzystywania przewagi kontraktowej w tej branży.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • bronsky69 26.06.2020

  Płatności to jedno , zwroty uszkodzonych towarów, sprzedaż tzw.komisowa anulowanie zamówień tuż przed dostawą , w innych segmentach niż spożywczy jest tragicznie ale nikt o tym nie mówi.

 • Sklepikarz biedniutki. 27.05.2020

  Ciekawe czemu molochy jak KP mogły sobie pozwolić na zmniejszenie opłat za świadczenie marketingowe mimo tego że sprzedaż ich produktów wzrosła. Jakim prawem zerwali podpisywane wcześniej umowy?

 • Dostawca 27.05.2020

  Pytanie dlaczego UOKiK zajmuje się tylko produktami spożywczymi. Dlaczego inne kategorie nadal płacą półkowe i nie mają takiego wsparcia w płatnościach czy też zwrotach

 • Praktyk 27.05.2020

  czyli "pomogl" biznesowi z dwucyfrowa zyskownoscia wyciagajac z kieszeni detalu,ktory moze poza Zabka i Biedronka ma net profit na poziomie 2 %...gratulacje, Klienci zaplaca,albo i tak pozostanie jak bylo bo dostawcow wymuszajacych "nowe regulacje" zdelistuje.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.